Aukcja nr 21
USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
1 | GRECJA Galia-Massalia, hemidrachma po 200 pne, Aw: Popiersie Artemidy w diademie we włosach w prawo, Rw: Lew kroczący w lewo, u góry napis, u dołu, wyżej, Szaivert-Sear 88, .. |
1 500 zł 1 100 zł
2 | GRECJA Sycylia- Himera, drachma- okres archaiczny 530-510 pne, Aw: Kogut stojący w lewo, Rw: Gęś stojąca w pra- wo w kwadracie incusum, Sear 716 (odmiana), BMC 23, 5.26 g |
III VF |
600 zł 1 250 zł
3 | GRECJA Korynt, stater 330-300 pne, Aw: Pegaz lecący w lewo, Rw: Atena w hełmie korynckim w lewo, z prawej orzeł, Ravel 1008, 8.59 g, piękny egzemplarz |
II+ EF+ |
1 400 zł 1 120 zł
4 | GRECJA Liga Tessalska, podwójny wiktoriat II w pne, Aw: Głowa Zeusa w wieńcu, z lewej napis , Rw: Atena z włócznią i tarczą w prawo i napis, u góry, Szaivert-Sear-, 5.78 g |
III VF |
500 zł 620 zł
5 | GRECJA Karia- Knidos, stater 189-167, Aw: Głowa Heliosa trzy czwarte w prawo, Rw: Głowa lwa w prawo, za nią ró- ża, napis w odcinku, Szaivert-Sear 4876, BMC 94, 74, 5.21 g, .. |
II+ EF+ |
2 800 zł 2 750 zł
6 | GRECJA Cylicja-Tarsos, Datamer 378-372 pne, stater, Aw: Głowa kobieca trzy czwarte w lewo, Rw: Głowa brodatego mężczyzny w hełmie w prawo, Szaivert-Sear 5751, SNG BN 273,10... |
900 zł 960 zł
7 | GRECJA Cylicja- Tarsos, Mazaios 361-335, stater, Aw: Baal na tronie z orłem i berłem z lotosu w rękach; z prawej na- pis aramejski, Rw: Lew atakujący byka i napis aramejski .. |
2 000 zł 2 050 zł
8 | GRECJA Syria- Seleucydzi, Antioch X 94-92, tetradrachma, men. Antiochia, Aw: Głowa króla w diademie w prawo, Rw: Zeus na tronie trzymający w dłoniach Nike i berło; po obu st.. |
II- EF- |
1 200 zł 1 450 zł
9 | GRECJA Tracja- Abdera, tetrobol (2/3 drachmy) 411-385, Aw: Gryfon galopujący w lewo, Rw: Głowa Hermesa w prawo w kwadracie; po zewnętrznych stronach kwadratowej ramki napis,.. |
200 zł 620 zł
10 | GRECJA Tracja- Pantikapea, AE-16, 400-300 pne, Aw: Głowa Pana w prawo, Rw: Protom Pegaza w prawo i napis, Szaivert-Sear 1923, 3.26 g, brązowa ładna patyna |
150 zł 160 zł
11 | GRECJA Tracja- Pantikapea, AE-16, IV w. pne, Aw: Głowa Pana w lewo, Rw: Głowa byka w lewo i napis, SNG BN 894, 4.28 g,patyna |
150 zł 200 zł
12 | GRECJA Tracja- Pantikapea, AE-28, IV/III w. pne, Aw: Głowa Pana w lewo, Rw: Głowa byka w lewo i napis, SNG BN 882, 16.12 g, patyna, rzadka moneta |
II- EF- |
950 zł 760 zł
13 | GRECJA Tracja-Pantikapea, AE-15, IV/III w. pne, Aw: Głowa młodego Pana w prawo, Rw: Protom Pegaza w prawo i napis, Szaivert-Sear 1923, BMC 25, 2.54 g, patyna |
150 zł 210 zł
14 | GRECJA Bospor-Fanagoria, AE-13, Aw: Głowa Pana w prawo, Rw: Łuk i strzała; litery, Szaivert-Sear 3590, 3.14 g, patyna |
II- EF- |
90 zł | |
15 | GRECJA Olbia, AE-24, 230-220 pne, Aw: Głowa Heraklesa w skórze lwa w lewo, Rw: Łuk i kołczan i napis u góry, u dołu, Anochin 261, 8.69 g, ładna patyna, rzadki |
350 zł 280 zł
16 | GRECJA Partia- Mitradates II 123-88 pne, drachma, Aw: Popiersie brodatego króla w diademie w lewo, Rw: Łucznik na tronie i napisy wokół, Szaivert- Sear 7553, Sellwood 27/1, .. |
III VF |
150 zł 220 zł
17 | GRECJA Partia- Orodes I 80-77 pne, Aw: Popiersie brodatego króla w diademie w lewo, Rw: Łucznik siedzący na tro- nie i napis wokół, Szaivert-Sear 7571, 4.08 g |
200 zł 210 zł