Aukcja nr 21

USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
Jesteś w: A21  Starożytność  CESARSTWO RZYMSKIE
Przejdź do pozycji:  
Zdjęcie Numer Opis Stan Cena szacunkowa
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku DIVVS AVGVSTVS VESPASIANVS, Rw: Victoria z t.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku DIVVS AVGVSTVS VESPASIANVS, Rw: Victoria z t..
19 CESARSTWO RZYMSKIE / Wespazjan 69-79
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku DIVVS AVGVSTVS VESPASIANVS, Rw: Victoria z trophaionem w lewo, u stóp siedzący jeniec żydowski; napis w polu EX-..
III
VF
200 zł
210 zł
cystofor (3 denary), mennica Efez, Aw: Głowa cesarza w wieńcu w prawo i napis IMP CAESAR DOMITIAN .. cystofor (3 denary), mennica Efez, Aw: Głowa cesarza w wieńcu w prawo i napis IMP CAESAR DOMITIAN ..
20 CESARSTWO RZYMSKIE / Domicjan 81-96
cystofor (3 denary), mennica Efez, Aw: Głowa cesarza w wieńcu w prawo i napis IMP CAESAR DOMITIAN AVG PM COS VIII, Rw: Orzeł legionowy między dwoma sztandarami, Sear ..
III
VF
600 zł
920 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES DOMIT AVG GERM P M TR P V, Rw: Mine.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES DOMIT AVG GERM P M TR P V, Rw: Mine..
21 CESARSTWO RZYMSKIE / Domicjan 81-96
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES DOMIT AVG GERM P M TR P V, Rw: Minerwa z włócznią, piorunem i tarczą stojąca w lewo i napis w otoku IMP..
III+
VF+
200 zł
210 zł
Amphipolis, AE-20, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis w otoku, Rw: Artemis Tauropolos stojąca w.. Amphipolis, AE-20, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis w otoku, Rw: Artemis Tauropolos stojąca w..
22 CESARSTWO RZYMSKIE / Domicjan 81-96
Amphipolis, AE-20, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis w otoku, Rw: Artemis Tauropolos stojąca w lewo z długą pochodnią i tarczą u stóp, napis w otoku, Sear 801, 5...
III+
VF+
150 zł
210 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP NERVA CAES AVG P M TR P COS IIII PP, Rw:.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP NERVA CAES AVG P M TR P COS IIII PP, Rw:..
23 CESARSTWO RZYMSKIE / Nerwa 96-98
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP NERVA CAES AVG P M TR P COS IIII PP, Rw: Justitia siedząca w prawo i napis IVSTITIA AVG, Sear 101, RIC 18, r..
III+
VF+
300 zł
310 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP TRAIANO AVG GER DAC PM TR P, Rw: Aequita.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP TRAIANO AVG GER DAC PM TR P, Rw: Aequita..
24 CESARSTWO RZYMSKIE / Trajan 98-118
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP TRAIANO AVG GER DAC PM TR P, Rw: Aequitas stojąca w lewo z wagą i rogiem obfitości i napis w otoku COS V PP ..
III
VF
125 zł
150 zł
denar suberatus, Aw: Popiersie cesarza w zbroi w prawo, napis w otoku IMP CAESAR TRAIAN HADRIA- NV.. denar suberatus, Aw: Popiersie cesarza w zbroi w prawo, napis w otoku IMP CAESAR TRAIAN HADRIA- NV..
25 CESARSTWO RZYMSKIE / Hadrian 117-138
denar suberatus, Aw: Popiersie cesarza w zbroi w prawo, napis w otoku IMP CAESAR TRAIAN HADRIA- NVS AVG, Rw: Aequitas z wagą i rogiem obfitości stojąca lekko w lewo i..
III
VF
800 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku HADRIANVS AVGVSTVS PP, Rw: Annona lub Abudan.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku HADRIANVS AVGVSTVS PP, Rw: Annona lub Abudan..
26 CESARSTWO RZYMSKIE / Hadrian 117-138
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku HADRIANVS AVGVSTVS PP, Rw: Annona lub Abudancja siedząca w lewo z rogiem obfitości i modiusem, napis w otoku COS..
III
VF
120 zł
130 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ANTONINVS AVG PIVS PP TR P XVII, Rw: Vesta s.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ANTONINVS AVG PIVS PP TR P XVII, Rw: Vesta s..
27 CESARSTWO RZYMSKIE / Antonin Pius 138-161
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ANTONINVS AVG PIVS PP TR P XVII, Rw: Vesta stojąca w lewo i napis COS IIII, Sear 198, BMC 808, 3.07 g, patyna
III+
VF+
150 zł
180 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis COM M ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Hilaritas stojąca w le.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis COM M ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Hilaritas stojąca w le..
28 CESARSTWO RZYMSKIE / Kommodus 177-192
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis COM M ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Hilaritas stojąca w lewo z gałązką i długą palmą i napis w otoku HILAR AVG P M TR P XII IM..
III
VF
150 zł
160 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku M COMMODVS ANTON AVG PIVS, Rw: Prowi- dencja.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku M COMMODVS ANTON AVG PIVS, Rw: Prowi- dencja..
29 CESARSTWO RZYMSKIE / Kommodus 177-192
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku M COMMODVS ANTON AVG PIVS, Rw: Prowi- dencja stojąca na wprost z globem u stóp i napis w otoku TR P VIII IMP VI ..
III+
VF+
125 zł
210 zł
Moesia Inferior- Nikopolis, AE-21, Aw: Popiersie cesarza w skórze lwa na głowie i napis w otoku, R.. Moesia Inferior- Nikopolis, AE-21, Aw: Popiersie cesarza w skórze lwa na głowie i napis w otoku, R..
30 CESARSTWO RZYMSKIE / Kommodus 177-192
Moesia Inferior- Nikopolis, AE-21, Aw: Popiersie cesarza w skórze lwa na głowie i napis w otoku, Rw: Tyche stojąca w lewo, trzymająca w dłoniach róg obfitości i napis..
III
VF
150 zł
120 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu i napis w otoku ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Mars stojący w prawo z włócz.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu i napis w otoku ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Mars stojący w prawo z włócz..
31 CESARSTWO RZYMSKIE / Karakalla 198-217
denar, Aw: Popiersie w wieńcu i napis w otoku ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Mars stojący w prawo z włócz-- nią i parazonium i napis w otoku PONTIF TR P XII COS III, Sear 46..
III+
VF+
125 zł
160 zł
Moesia Inferior-Markianopolis, AE-28, Aw: Popiersia Karakalli i Gety zwrócone do siebie i napis w .. Moesia Inferior-Markianopolis, AE-28, Aw: Popiersia Karakalli i Gety zwrócone do siebie i napis w ..
32 CESARSTWO RZYMSKIE / Karakalla 198-217
Moesia Inferior-Markianopolis, AE-28, Aw: Popiersia Karakalli i Gety zwrócone do siebie i napis w otoku, Rw: Popiersie Sarapisa w prawo i napis , w polu litera, Imhoo..
III+
VF+
150 zł
230 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku P SEPT GETA PIVS AVG BRIT, Rw: Pax (ew. Prov.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku P SEPT GETA PIVS AVG BRIT, Rw: Pax (ew. Prov..
33 CESARSTWO RZYMSKIE / Geta 209-212
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku P SEPT GETA PIVS AVG BRIT, Rw: Pax (ew. Provi- dentia lub Aeternitas) stojąca z zapaloną pochodnią i globem; nap..
III
VF
150 zł
145 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Provi- de.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Provi- de..
34 CESARSTWO RZYMSKIE / Makryn 217-218
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Provi- dentia stojąca w lewo z różdżką i rogiem obfitości, wokół napis PROVID..
II-
EF-
450 zł
740 zł
Moesia Inferior-Markianopolis, AE-26 (5 assaria), Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do.. Moesia Inferior-Markianopolis, AE-26 (5 assaria), Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do..
35 CESARSTWO RZYMSKIE / Makryn 217-218
Moesia Inferior-Markianopolis, AE-26 (5 assaria), Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do sie- bie i napis w otoku..., Rw: Stojąca Aequitas z wagą i rogiem o..
III+
VF+
200 zł
210 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Victoria lecąca .. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Victoria lecąca ..
36 CESARSTWO RZYMSKIE / Elagabal 218-222
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Victoria lecąca w lewo, w dłoniach wieniec, po bokach małe tarczki, napis w otoku VI..
II+
EF+
200 zł
310 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M AVR SEV.., Rw: Pax stojąca w lewo z .. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M AVR SEV.., Rw: Pax stojąca w lewo z ..
37 CESARSTWO RZYMSKIE / Aleksander Sewer 222-235
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M AVR SEV.., Rw: Pax stojąca w lewo z gałązką oliwną i napis w otoku PAX AETERNA AVG, Sear 183, RIC 165, 2..
III+
VF+
150 zł
120 zł
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku IVLIA MAMEA AVG, Rw: Westa stojąca w lewo i napis w o.. denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku IVLIA MAMEA AVG, Rw: Westa stojąca w lewo i napis w o..
38 CESARSTWO RZYMSKIE / Julia Mamea-matka Aleksandra Sewera
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku IVLIA MAMEA AVG, Rw: Westa stojąca w lewo i napis w otoku VESTA, Sear 76, RIC 358, 3.75 g, patyna
II
EF
200 zł
290 zł