Aukcja nr 19
USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
795 | POLSKA medal trzech komisarzy autorstwa Ksawerego Stuckhardta 1818 r., Aw: Herb Krakowa i napis w otoku: SENATUS POLUS- QUE CRACOVIENSIS D VI SEPT A MDCCCXVIII, Rw: Trzy wie.. |
II+ EF+ |
1 800 zł 1 450 zł
796 | POLSKA medal autorstwa Wolańskiego i Koeniga wybity w 1823 r., z okazji odbudowy Gniezna po pożarze w 1819 r., Aw: Stojąca kobieta z tarczą z Orłem Polskim przy płonącym ołt.. |
I/II UNC/EF |
3 500 zł 2 800 zł
797 | POLSKA medal nagrodowy dla uczennic szkoły guwernantek, niesygnowany 1825 r., Aw: Napis poziomy w wieńcu: POSTĘPUY JAK ZACZĘŁAŚ, Rw: Napisy w otoku i poziomo: INSTYTUT RZĄDO.. |
II- EF- |
200 zł 320 zł
798 | POLSKA medal z okazji śmierci cara Aleksandra I 1826 r., Aw: Popiersie cara w wieńcu w prawo i napis w otoku, nad głową gwiazda, Rw: W wieńcu laurowym napis poziomy: DOBROCZ.. |
II- EF- |
350 zł 520 zł
799 | POLSKA medal z okazji śmierci cara Aleksandra I 1826 r., Aw: Popiersie cara w wieńcu w prawo i napis w otoku, nad głową gwiazda, Rw: W wieńcu laurowym napis poziomy: DOBROCZ.. |
150 zł 180 zł
800 | POLSKA medal autorstwa F. Hoecknera poświęconu lekarzowi, profesorowi Uniwersytetu Warszawskiego Augustowi Wolffowi, 1840 r., Aw: Popiersie Wolffa w lewo i napis w otoku: AU.. |
250 zł 310 zł
801 | POLSKA medal autorstwa W. Oleszczyńskiego i J. Minheymera za zasługi dla rolnictwa krajowego 1858 r., Aw: Symboliczna scena zało- żenia Towarzystwa, napis w otoku: TOWARZYST.. |
I UNC |
1 000 zł 1 220 zł
802 | POLSKA medal chrzcielny autorstwa J. Herknera, Aw: Chrystus na tronie przygarniający dzieci do siebie, u góry napis: DOPUŚCIE DZIATKI DO MNIE ALBOWIEM..., Rw: Wieniec z liśc.. |
100 zł 80 zł
803 | POLSKA medal autorstwa P. Tasseta na 300-Lecie Unii Polski, Litwy i Rusii, 1869 r., Aw: Trójpolowy herb polsko-litewsko-ruski pod koroną królewską i napis w otoku: WOLNI Z W.. |
I/II UNC/EF |
1 250 zł 1 250 zł
804 | POLSKA medal wybity dla upamiętnienia Rusinów pomordowanych przez carat w 1874 r., Aw: Tarcza herbowa polsko-litewsko-wołyń- ska na tle krzyża z koroną cierniową i napis w o.. |
250 zł 260 zł
805 | POLSKA medal autorstwa C. Radnitzky' ego dedykowany hrabiemu Włodzimierzowi Dzieduszyckiemu z okazji Wystawy Rolniczej i przemysłowej we Lwowie w 1877 r., Aw: Popiersie Dzie.. |
I UNC |
800 zł | |
806 | POLSKA medal pamiątkowy sygn. A. Schindler na pamiątkę przeniesienia zwłok Stefana Batorego na Wawel 1877 r., Aw: Popiersie Batorego w zbroi i koronie w prawo i napis w otok.. |
I UNC |
250 zł 360 zł
807 | POLSKA medal autorstwa W.A. Malinowskiego poświęcony Józefowi Kraszewskiemu, 1879 r., Aw: Popiersie pisarza w lewo i napis w otoku: JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI UR.1812, sygn. W... |
150 zł 250 zł
808 | POLSKA medal autorstwa W.A. Malinowskiego wybity w 50 rocznicę Powstania Listopadowego 1880 r., Aw: Stojąca kobieta w ko- ronie, kolczudze z mieczem i sztandarem w tle; napi.. |
II- EF- |
150 zł 120 zł
809 | POLSKA medal autorstwa J. Schapira wybity z okazji pobytu Franciszka Józefa w Galicji w 1880 r., Aw: Głowa w wieńcu w prawo i napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ POBYTU.. Rw: Pod kor.. |
I- UNC- |
150 zł 260 zł
810 | POLSKA medal nagrodowy za chów koni, Aw: Popiersie cesarza w mundurze w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy: ZA STA- RANNY CHÓW KONI, srebro 33.5 mm, 18.41 g. |
150 zł 120 zł
811 | POLSKA medal wybity staraniem M. Kurnatowskiego i dedykowany cesarzowi Franciszkowi Józefowi z okazji jego wizyty w Kra- kowie w 1880 r., Aw: Popiersie cesarza w prawo i nap.. |
150 zł 280 zł
812 | POLSKA medal z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Jan III Sobieski na koniu w prawo i napis: JAN SOBIESKI KRÓL POLSKI, Rw: W wieńcu laurowym napis poziomy: N.. |
II- EF- |
80 zł 200 zł
813 | POLSKA medal z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Popiersie Jana III w prawo i napis: OSWOBODZIŁ WIEDEŃ I CHRZEŚCIJAŃSTWO W 1683 ROKU, JAN III SOBIESKI, Rw: .. |
II- EF- |
80 zł 180 zł
814 | POLSKA medal Wystawy Rolniczej w Warszawie w 1885 r., sygn. F. Witkowski, Aw: Wieśniaczka i kowal podają sobie dłonie, w otoku napis: PAMIĄTKA WYSTAWY ROLNICZO- PRZEMYSŁOWEJ.. |
I UNC |
100 zł 80 zł