Aukcja 19 / 72
USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
anonimowy brakteat 2 połowa XII w.
Numer: | 72 |
Opis: | POLSKA / Bolesław Wstydliwy 1243- 1279. anonimowy brakteat 2 połowa XII w.; Stojący książe z tarczą i aureolą nad głową, H-Cz.6920 (wykopalisko z Płocka), Str.18b, 0.14 g., przypisywany Mieszkowi III, obecnie uważany za naśladownictwo brakteatów magdeburskich wybijany przez jednego z książąt polskich, lekko skorodowany, patyna |
Stan: | II, Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 06-11-1999 |
Cena szacunkowa: | 500 zł |
Cena wywoławcza: | 400 zł |
Cena wylicytowana: | 500 zł |
Ilość odsłon: 1346