Aukcja nr 18

USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
Jesteś w: A18  MEDALE  POLSKA
769 POLSKA
60 zł
260 zł
770 POLSKA
medal wybity w 1922 r. z okazji pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji Marcowej, Aw: Na tle miecza, laski z dłonią i rózg liktorskich otwarta księga z napisem KONS..
300 zł
771 POLSKA
medal wybity z okazji odsłonięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie w 1923 r., Aw: Pomnik konny księ- cia w lewo i napis: ODSŁONIĘCIE POMNIKA W WARSZA..
500 zł
640 zł
772 POLSKA
medal autorstwa J. Wysockiego poświęcony Heliodorowi Święcickiemu pierwszemu rektorowi Uniwersytetu Poznańskiego wybity w 1926 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otok..
300 zł
350 zł
773 POLSKA
medal na sprowadzenie prochów Słowackiego na Wawel w 1927 r., proj. Władysław Gruberski, Aw: Głowa w lewo i napis: JULIUSZOWI SŁOWACKIEMU NARÓD, sygn. W. GRUBERSKI, R..
II/III
EF/VF
200 zł
160 zł
774 POLSKA
medal na sprowadzenie prochów Słowackiego do Polski w 1927 r., Aw: Popiersie w lewo i napis: CAŁY SIĘ STAŁEM OJCZYZNĄ, Rw: Sarkofag i napis: NA POWRÓT PROCHÓW JULIUSZ..
II/III
EF/VF
200 zł
160 zł
775 POLSKA
medal autorstwa P. Wojtowicza i R. Mękickiego poświęcony Oswaldowi Balzerowi 1928 r., Aw: Popiersie w lewo i napis: OSWALD BALZER, sygn. na ramieniu P. Wojtowicz 1927..
300 zł
240 zł
776 POLSKA
medal proj. P. Wojtowicza poświęcony Franciszkowi Prus Biesiadeckiemu 1931r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku; u dołu sygn. P. WOJTOWICZ i znak Mennicy Państwowe..
100 zł
310 zł
777 POLSKA
medal wybity w 1936 r., poświęcony Bronisławowi Gembarzewskiemu, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Poziomy napis: TWÓRCA I DYREKTOR MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE 191..
300 zł
410 zł
778 POLSKA
medal autorstwa Rudolfa Mękickiego wybity w 1936 r. z okazji nadania prezydentowi Mościckiemu honorowego obywa- telstwa Lwowa, Aw: Herb Lwowa z orderem Virtuti Milita..
300 zł
390 zł
779 POLSKA
medal nagrodowy Uniwersytetu Poznańskiego autorstwa J. Wysockiego 1936 r., Aw: Popiersie w lewo, niżej sygn. J. Wy- socki i napis w otoku: AUGUST CIESZKOWSKI 1814- 18..
300 zł
620 zł
780 POLSKA
medal autorstwa St. K. Ostrowskiego wybity w 1936 r. w rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, Aw: Głowa marszałka po- ziomo i napis: W ROCZNICĘ ŻAŁOBY NARODOWEJ, w odc..
150 zł
190 zł
781 POLSKA
plakieta Międzynarodowego Rajdu Automobilklubu Polski 1938 r.; Orzeł siedzący na rzymskiej liczbie XI spod której wy- jeżdza samochód, u dołu napis: MIĘDZYNARODOWY RA..
I/II
UNC/EF
200 zł
360 zł
782 POLSKA
plakieta wybita z okazji stulecia huty w Węgierskiej Górce 1938 r., Aw: Hutnicy przy pracy i napis u dołu: WĘGIERSKA GÓRKA 1838 1938, Rw: Widok huty pod sztandarem z ..
100 zł
783 POLSKA
plakieta IV Marszu Zimowego ku czci pierwszego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego 1939 r.; Biegacz na nartach i napis: IV MARSZ ZIMOWY KU CZCI...u góry ZUŁÓW, na do..
200 zł
320 zł
784 POLSKA
plakieta nagrodowa zawodów FIS w Zakopanem w 1939 r. autorstwa Franciszka Kalfasa , Aw: Znak FIS na tle gór, u góry 1939; na dole: ZAKOPANE, Rw: Wygrawerowany napis: ..
75 zł
60 zł
785 POLSKA
medal autorstwa Franciszka Kalfasa wybity na 200-lecie urodzin Tadeusza Kościuszki 1946 r., Aw: Głowa Kościuszki w prawo i napis w otoku, Rw: Kościuszko z szablą na t..
500 zł
786 POLSKA
medal wybity w 1954 r. z okazji powrotu Gdańska do Polski, Aw: Trzy stojące postacie, z przodu Orzeł bez korony i daty 1454- 1954 i napis: W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃ..
150 zł
260 zł
787 POLSKA
plakieta (ryngraf) z Matką Boską Częstochowską na grawerowanym kartuszu, zawieszka z łańcuszkiem, na rewersie próba srebra i litera V, srebro 40 x 35 mm, oryginalne p..
100 zł
80 zł