Aukcja nr 18

USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
Jesteś w: A18  MEDALE  POLSKA
729 POLSKA
medal dwudukatowy nieznanego autora wybity z okazji wyboru Jana III na króla 1674 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w prawo i napis: IOAN: III D: G: REX POL. ..
8 000 zł
6 400 zł
730 POLSKA
medal dwudukatowy nieznanego autora wybity z okazji wyboru Sobieskiego na króla, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis w otoku: IOAN: III, D G REX POLON:, Rw: Orzeł..
10 000 zł
8 000 zł
731 POLSKA
medal ośmiodukatowy autorstwa Jana Höhna jun. wybity w 1677 r. z okazji wizyty Jana III z małżonką w Gdańsku, Aw: Popiersia króla i małżonki w prawo i napis: IOAN III..
II/III
EF/VF
10 000 zł
12 100 zł
732 POLSKA
medal autorstwa Jana Höhna jun. wybity w 1685 r. w Gdańsku, Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym na głowie i napis: IOAN III D G REX POLONIARUM, sygn. IH pod popiers..
850 zł
900 zł
733 POLSKA
medal nieznanego autora wybity prawdopodobnie w 1709 r. z okazji odzyskania tronu polskiego przez Augusta II, Aw: Głowa Augusta II w wieńcu laurowym w prawo i napis: ..
15 000 zł
13 500 zł
734 POLSKA
medal Stanisława Augusta Poniatowskiego autorstwa Holzhaeussera wybity w 1770 r., Aw: Popiersie króla z opaską na włosach i napis w otoku: STANISLAUS AUGUSTUS D G REX..
500 zł
1 200 zł
735 POLSKA
100 zł
130 zł
736 POLSKA
medal autorstwa J.J. Reichla przedstawiający Stefana Batorego, Aw: Popiersie w kołpaku z piórami na głowie w lewo i na- pis: STEPHANUS BATOREUS, u dołu sygn. J.J. REI..
100 zł
130 zł
737 POLSKA
medal autorstwa J.J. Reichla przedstawiający Wladysława IV, Aw: Popiersie króla w zbroi i kapeluszu na głowie w lewo i napis w otoku: VLADISLAUS IV, sygnowany u dołu ..
100 zł
80 zł
738 POLSKA
medal autorstwa Franciszka Caunoisa wybity z okazji śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r., Aw: Popiersie księ- cia w prawo i napis: JÓZEF XIĄŻE PONIATOWSKI,..
1 000 zł
800 zł
739 POLSKA
medal autorstwa Franciszka Caunois wybity z okazji śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r., j.w., H-Cz.3988, brąz 31 mm, 39,2 g., patyna
II/III
EF/VF
200 zł
160 zł
740 POLSKA
medal cara Aleksandra I autorstwa J. Majnerta wybity w 1815 r. z okazji utworzenia Królestwa Polskiego, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo i napis: ALEXANDER I I..
II/III
EF/VF
500 zł
460 zł
741 POLSKA
200 zł
250 zł
742 POLSKA
medal autorstwa Teodora Tołstoja wybity w 1828, z okazji 250 rocznicy otwarcia Uniwersytetu w Wilnie, Aw: Popiersia Batorego i Aleksandra I w prawo i napis w otoku, R..
200 zł
200 zł
743 POLSKA
medal emigracyjny autorstwa A. Barre’ a wybity w 1831 r., Aw: Stojące dwie personifikacje Polski i Belgii ze sztandarem polskim, w otoku napis: TU NE MOURRAS PAS; w o..
100 zł
130 zł
744 POLSKA
medal autorstwa L. Helda wybity z okazji manewrów rosyjsko-pruskich w Kaliszu w 1835 r., Aw: Popiersia Mikołaja I i Fryderyka Wilhelma III w lewo i napis w otoku, u d..
150 zł
745 POLSKA
medal Ignacego Fonberga, chemika, profesora Uniwersytetów Wileńskiego i Kijowskiego, sygn. W. Kullrich i Wappenstein, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku: IGNACY FON..
300 zł
240 zł
746 POLSKA
medal sygnowany A. Barre poświęcony Aleksandrowi Fredrze 1864 r., Aw: Popiersie poety w lewo i napis w otoku: ALEXANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, pod popiersiem A. BA..
500 zł
400 zł
747 POLSKA
150 zł
520 zł
748 POLSKA
medal Towarzystwa Rolniczego w Płocku, j.w., brąz 41 mm 39,98 g., patyna
125 zł
260 zł