Aukcja nr 18
USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
729 | POLSKA medal dwudukatowy nieznanego autora wybity z okazji wyboru Jana III na króla 1674 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w prawo i napis: IOAN: III D: G: REX POL. .. |
I- UNC- |
8 000 zł 6 400 zł
730 | POLSKA medal dwudukatowy nieznanego autora wybity z okazji wyboru Sobieskiego na króla, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis w otoku: IOAN: III, D G REX POLON:, Rw: Orzeł.. |
I UNC |
10 000 zł 8 000 zł
731 | POLSKA medal ośmiodukatowy autorstwa Jana Höhna jun. wybity w 1677 r. z okazji wizyty Jana III z małżonką w Gdańsku, Aw: Popiersia króla i małżonki w prawo i napis: IOAN III.. |
II/III EF/VF |
10 000 zł 12 100 zł
732 | POLSKA medal autorstwa Jana Höhna jun. wybity w 1685 r. w Gdańsku, Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym na głowie i napis: IOAN III D G REX POLONIARUM, sygn. IH pod popiers.. |
850 zł 900 zł
733 | POLSKA medal nieznanego autora wybity prawdopodobnie w 1709 r. z okazji odzyskania tronu polskiego przez Augusta II, Aw: Głowa Augusta II w wieńcu laurowym w prawo i napis: .. |
I- UNC- |
15 000 zł 13 500 zł
734 | POLSKA medal Stanisława Augusta Poniatowskiego autorstwa Holzhaeussera wybity w 1770 r., Aw: Popiersie króla z opaską na włosach i napis w otoku: STANISLAUS AUGUSTUS D G REX.. |
I UNC |
500 zł 1 200 zł
735 | POLSKA medal autorstwa J. J. Reichla przedstawiający Zygmunta Augusta, Aw: Popiersie w kapeluszu z piórami w prawo i napis w otoku: SIGISMUNDUS AUGUSTUS, pod ramieniem: J.J... |
100 zł 130 zł
736 | POLSKA medal autorstwa J.J. Reichla przedstawiający Stefana Batorego, Aw: Popiersie w kołpaku z piórami na głowie w lewo i na- pis: STEPHANUS BATOREUS, u dołu sygn. J.J. REI.. |
III VF |
100 zł 130 zł
737 | POLSKA medal autorstwa J.J. Reichla przedstawiający Wladysława IV, Aw: Popiersie króla w zbroi i kapeluszu na głowie w lewo i napis w otoku: VLADISLAUS IV, sygnowany u dołu .. |
III VF |
100 zł 80 zł
738 | POLSKA medal autorstwa Franciszka Caunoisa wybity z okazji śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r., Aw: Popiersie księ- cia w prawo i napis: JÓZEF XIĄŻE PONIATOWSKI,.. |
I- UNC- |
1 000 zł 800 zł
739 | POLSKA medal autorstwa Franciszka Caunois wybity z okazji śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r., j.w., H-Cz.3988, brąz 31 mm, 39,2 g., patyna |
II/III EF/VF |
200 zł 160 zł
740 | POLSKA medal cara Aleksandra I autorstwa J. Majnerta wybity w 1815 r. z okazji utworzenia Królestwa Polskiego, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo i napis: ALEXANDER I I.. |
II/III EF/VF |
500 zł 460 zł
741 | POLSKA medal autorstwa Józefa Lange wybity z okazji utworzenia Ossolineum w 1818 r. we Lwowie, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku: IOS. MAX. DE TĘCZYN OSSOLINSKI..., sygn... |
I UNC |
200 zł 250 zł
742 | POLSKA medal autorstwa Teodora Tołstoja wybity w 1828, z okazji 250 rocznicy otwarcia Uniwersytetu w Wilnie, Aw: Popiersia Batorego i Aleksandra I w prawo i napis w otoku, R.. |
200 zł 200 zł
743 | POLSKA medal emigracyjny autorstwa A. Barre’ a wybity w 1831 r., Aw: Stojące dwie personifikacje Polski i Belgii ze sztandarem polskim, w otoku napis: TU NE MOURRAS PAS; w o.. |
I- UNC- |
100 zł 130 zł
744 | POLSKA medal autorstwa L. Helda wybity z okazji manewrów rosyjsko-pruskich w Kaliszu w 1835 r., Aw: Popiersia Mikołaja I i Fryderyka Wilhelma III w lewo i napis w otoku, u d.. |
II- EF- |
150 zł | |
745 | POLSKA medal Ignacego Fonberga, chemika, profesora Uniwersytetów Wileńskiego i Kijowskiego, sygn. W. Kullrich i Wappenstein, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku: IGNACY FON.. |
II+ EF+ |
300 zł 240 zł
746 | POLSKA medal sygnowany A. Barre poświęcony Aleksandrowi Fredrze 1864 r., Aw: Popiersie poety w lewo i napis w otoku: ALEXANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, pod popiersiem A. BA.. |
I- UNC- |
500 zł 400 zł
747 | POLSKA medal Towarzystwa Rolniczego w Płocku sygn. S.W., Aw: Herb Gubernii Płockiej, Rw: Kobieta siedząca w prawo; w tle narzędzia rolnicze i plony, sygn. WYK S.W., niżej Z... |
150 zł 520 zł
748 | POLSKA medal Towarzystwa Rolniczego w Płocku, j.w., brąz 41 mm 39,98 g., patyna |
I- UNC- |
125 zł 260 zł