Aukcja nr 15

USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
trojak 1596, Aw: Popiersie i napis ADA.WE.DGDVX.TES&GLO, Rw: j.w., napis GROS.ARG/TRIP.DVC/TESSIN/.. trojak 1596, Aw: Popiersie i napis ADA.WE.DGDVX.TES&GLO, Rw: j.w., napis GROS.ARG/TRIP.DVC/TESSIN/..
754 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Cieszynie
trojak 1596, Aw: Popiersie i napis ADA.WE.DGDVX.TES&GLO, Rw: j.w., napis GROS.ARG/TRIP.DVC/TESSIN/ .+ znak menniczy +., F.u.S. 2984.
600 zł
620 zł
trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&GLO, Rw: Orzeł, po bokach data, poniżej napis GROS.. trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&GLO, Rw: Orzeł, po bokach data, poniżej napis GROS..
755 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Cieszynie
trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&GLO, Rw: Orzeł, po bokach data, poniżej napis GROS.ARG/ TRIP.DVC/TESSIN/. znak menniczy . , F.u.S. 2987.
700 zł
820 zł
trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&MAGLO, Rw: j.w., F.u.S. 2987. trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&MAGLO, Rw: j.w., F.u.S. 2987.
756 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Cieszynie
trojak 1597, Aw: Popiersie i napis ADAWDGDVXTES&MAGLO, Rw: j.w., F.u.S. 2987.
600 zł
800 zł
757 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Cieszynie
talar 1609, Aw: Półpostać, w otoku napis, Rw: Orzeł w koronie, w otoku napis i data, F.u.S. 3007, Dav. 7807, piękny stan zachowania - rzadki.
8 000 zł
10 500 zł
dwutalar 1609, Aw: Półpostać i napis w otoku, Rw: Orzeł w koronie, w otoku napis i data, F.u.S. 30..
758 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Cieszynie
dwutalar 1609, Aw: Półpostać i napis w otoku, Rw: Orzeł w koronie, w otoku napis i data, F.u.S. 3006, Dav.7806, wyśmienicie zachowany ze starą patyną, bardzo rzadki.
18 000 zł
18 100 zł
halerz, Aw: Ukoronowany monogram, po bokach litery C - C, powyżej data, Rw: Orzeł, F.u.S.3042. halerz, Aw: Ukoronowany monogram, po bokach litery C - C, powyżej data, Rw: Orzeł, F.u.S.3042.
759 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
halerz, Aw: Ukoronowany monogram, po bokach litery C - C, powyżej data, Rw: Orzeł, F.u.S.3042.
100 zł
580 zł
trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data, niżęj skrzyżo.. trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data, niżęj skrzyżo..
760 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data, niżęj skrzyżowane haki, F.u.S. 3031.
100 zł
200 zł
trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data i litery C - C.. trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data i litery C - C..
761 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
trzeciak 1611, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Orzeł, poniżej hełm z koroną, po bokach data i litery C - C, niżej, skrzyżowane haki, F.u.S. 3030.
100 zł
260 zł
3 krajcary 1611, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.GI.S(3)T.E.M.G.D., Rw: Orzeł, poniźej tarcza herbowa.. 3 krajcary 1611, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.GI.S(3)T.E.M.G.D., Rw: Orzeł, poniźej tarcza herbowa..
762 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
3 krajcary 1611, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.GI.S(3)T.E.M.G.D., Rw: Orzeł, poniźej tarcza herbowa, po bokach litery C - C, w otoku napis GROS.AR. - .III.CRV.611 dwa ..
250 zł
330 zł
3 krajcary 1611, j.w., na rewersie brak liter C - C, F.u.S. 3032. 3 krajcary 1611, j.w., na rewersie brak liter C - C, F.u.S. 3032.
763 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
3 krajcary 1611, j.w., na rewersie brak liter C - C, F.u.S. 3032.
250 zł
250 zł
3 krajcary 1612, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.G.I.S(3)T.E.M.G.D, Rw: Orzeł, poniżej tarcza herbowa.. 3 krajcary 1612, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.G.I.S(3)T.E.M.G.D, Rw: Orzeł, poniżej tarcza herbowa..
764 Adam Wacław 1579-1617 / monety wybite w Skoczowie
3 krajcary 1612, Aw: Popiersie i napis .A.W.D.G.I.S(3)T.E.M.G.D, Rw: Orzeł, poniżej tarcza herbowa, po bokach znaki mennicze haki, w otoku napis GROS.AR. - III.CRV 61..
250 zł
460 zł
3 krajcary kiperowe 1621, Aw: Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Orzeł na tarczyi napis .. 3 krajcary kiperowe 1621, Aw: Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Orzeł na tarczyi napis ..
765 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe 1621, Aw: Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Orzeł na tarczyi napis MON.NOV. III.CRV.data, F.u.S. - nie notowany typ monety.
III-
VF-
300 zł
300 zł
3 krajcary kiperowe, 1621, Aw: Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE., Rw: Ozdobna tarcza herbow..
766 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe, 1621, Aw: Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE., Rw: Ozdobna tarcza herbowa i napis MON.NOV - III.CRV 16Z1 znak menniczy, F.u.S. 3052.
200 zł
230 zł
3 krajcary kiperowe 1621, j.w., ale bez znaku menniczego, F.u.S. 3051. 3 krajcary kiperowe 1621, j.w., ale bez znaku menniczego, F.u.S. 3051.
767 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe 1621, j.w., ale bez znaku menniczego, F.u.S. 3051.
200 zł
160 zł
3 krajcary kiperowe 16ZZ, Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i na.. 3 krajcary kiperowe 16ZZ, Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i na..
768 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe 16ZZ, Popiersie i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i napis MON. NOV - III.CRV.16ZZ, F.u.S. -.
200 zł
220 zł
3 krajcary kiperowe 1622, Aw: Orzeł i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i na.. 3 krajcary kiperowe 1622, Aw: Orzeł i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i na..
769 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe 1622, Aw: Orzeł i napis FRI.WIL.D(3)G.D.SI.TE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i napis MON. NOV - III.CRV. 16ZZ, F.u.S. 3058.
200 zł
320 zł
3 krajcary kiperowe 1623, Aw: Orzeł i napis MONE.NOVA.III.CRV.data, Rw: Dwie tarcze herbowe i napi.. 3 krajcary kiperowe 1623, Aw: Orzeł i napis MONE.NOVA.III.CRV.data, Rw: Dwie tarcze herbowe i napi..
770 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
3 krajcary kiperowe 1623, Aw: Orzeł i napis MONE.NOVA.III.CRV.data, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis FRI. WIL.D.G.S.T.E.M.G.D, F.u.S. 3062.
150 zł
260 zł
trojak 1624, Aw: Popiersie i napis FRI.W.D.G.I.S.T.E.M.G.D. Rw: III, poniżej orzeł i data, niżej n.. trojak 1624, Aw: Popiersie i napis FRI.W.D.G.I.S.T.E.M.G.D. Rw: III, poniżej orzeł i data, niżej n..
771 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
trojak 1624, Aw: Popiersie i napis FRI.W.D.G.I.S.T.E.M.G.D. Rw: III, poniżej orzeł i data, niżej napis GROS.ARG/ TRIP.DVC/TESSINE/.H+F., F.u.S. 3063.
400 zł
640 zł
12 krajcarów 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach.. 12 krajcarów 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach..
772 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
12 krajcarów 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach litery H - L, powyżej orzeł, w otoku napis, F.u.S. 3050.
2 200 zł
3 000 zł
24 krajcary 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach .. 24 krajcary 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach ..
773 Fryderyk Wilhelm 1617-1625 / monety wybite w Cieszynie
24 krajcary 1621, Aw: Popiersie i napis, Rw: Ozdobna tarcza herbowa zwieńczona hełmem i po bokach litery H - L, powyżej orzeł i w otoku napis, F.u.S. 3049.
2 500 zł
3 200 zł