Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
954 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy Friedrich II Wielki 1740-1786, ort 1751, Królewiec, Aw: Popiersie i napis, Rw: Orzeł z monogramen królewskim i poniżej litera E i napis w otoku, Schr.928, Olding 180b |
200 zł 200 zł
955 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1752, Królewiec, j.w., Schr.934, Olding 181b |
180 zł 200 zł
956 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1752, Królewiec, j.w., Schr.935, Olding 181b |
180 zł 360 zł
957 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1752, Królewiec, Aw: Popiersie i napis w otoku; litera S w fałdzie rękawa, Rw: Orzeł z monogramem królewskim niżej litera E; napis w otoku, Schr.952, Olding 183 |
180 zł 180 zł
958 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1753, Królewiec, Aw: Popiersie i napis w otoku; litery St w fałdzie rękawa, Rw: Orzeł z monogramem królewskim, poniżej litera E, napis w otoku, Schr.969, Olding 1.. |
200 zł 200 zł
959 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1753, Królewiec, j.w., Schr.975, Olding 184a |
II+ EF+ |
200 zł 200 zł
960 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1753, Królewiec, j.w., Schr.975, Olding 184a |
200 zł 270 zł
961 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1765, Królewiec, Aw: Głowa w koronie i napis w otoku, Rw: Orzeł z monogramem królewskim, poniżej litera E, w otoku napis, Schr.1015, Olding 196a |
III VF |
180 zł 180 zł
962 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1752, Wrocław, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł z monogramem królewskim, poniżej litera B i napis w otoku, Schr.1455, Olding 293a |
250 zł 220 zł
963 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1754, Wrocław, j.w., Schr.1460, Olding 293.b |
250 zł 260 zł
964 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1755, Wrocław, j.w., Schr.1461, Olding 294 |
II+ EF+ |
300 zł 240 zł
965 | NIEMCY / Brandenburgia-Prusy ort 1756, Wrocław, j.w., Schr.1464, Olding 294 |
II+ EF+ |
300 zł 390 zł
966 | Brandenburgia-Prusy / Wilhelm 1861-1888 talar 1861, Berlin, Aw: Głowa i napis w otoku, Rw: Orzeł z monogramem i insygniami królewskimi, w otoku napis, Thun 266 |
I- UNC- |
250 zł 200 zł
967 | Brandenburgia-Prusy / Wilhelm 1861-1888 talar 1866, Berlin, Aw: Głowa w wieńcu laurowym i napis w otoku, Rw: j.w., Thun 270 |
I UNC |
300 zł 290 zł
968 | Braunschweig-Wolfenbüttel / Julius 1568-1589 półtalar 1580, Aw: Dziki człowiek z kagankiem, w polu data i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa podtrzymywana przez dwóch dzikich ludzi i napis w otoku, Welter 585, śl.. |
III- VF- |
300 zł 240 zł
969 | Braunschweig-Wolfenbüttel / Friedrich Ulrich 1613-1634 talar 1623, Aw: Dziki człowiek, w otoku napis i data, heraldyczne lilie i litery HL, Rw: Ozdobna tarcza herbowa i na- pis w otoku, Welter 1057A, Dav.6306 |
450 zł 540 zł
970 | Braunschweig-Lüneburg / Georg II 1727-1760 talar 1755, Aw: Święty Andrzej z krzyżem, w otoku napis, Rw: Ukoronowane herby i napis w otoku, Welter 2558, Dav.2089 |
450 zł 370 zł
971 | NIEMCY / Buchhorn- miasto fenig jednostronny bez daty (około 1700 r), Herb miasta, de Mey 1, miedź |
III VF |
50 zł 40 zł
972 | Deutscher Orden / Maksymilian I 1590-1618 ćwierćtalar bez daty, Aw: Stojący Wielki Mistrz i napis, Rw: Rycerz na koniu w stroju turniejowym i w otoku szesnaście tarcz herbowych, Neumann 111 |
400 zł 370 zł
973 | NIEMCY / Hameln- miasto grosz 1606, Aw: Herb miasta na tle kościoła i napis, Rw: Jabłko cesarskie z liczbą 24, po bokach data i napis w oto- ku, H.Kavelage V. Schrock 92b/c |
III VF |
60 zł 48 zł