Aukcja nr 13

USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
Jesteś w: A13  MEDALE
707 POLSKA
medal sygnowany P J DAVID D ANGERS 1846 wybity w Paryżu na pamiątkę rzezi galicyjskiej, Aw: Kobietaw czapce frygijskiej pod szubienicą ryjąca ostrzem bagnetu napis, R..
300 zł
310 zł
708 POLSKA
medal o wadze rubla, sygnowany Kozin R, wybity w 1864 r. w Petersburgu dla upamiętnienia reformy agrarneji uwłaszczenia chłopów w Królestwie Kongresowym, Aw: Głowa ca..
200 zł
310 zł
709 POLSKA
medal wybity w Paryżu poświęcony Teodorowi Morawskiemu, historykowi, ministrowi spraw zagranicznych w czasiePowstania Listopadowego, autorowi książki- Dzieje narodu p..
150 zł
170 zł
710 POLSKA
medal patriotyczny sygnowany W. GŁOWACKI KRAKÓW, wybity w setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiejw Krakowie, Aw: Popiersie Naczelnika Kościuszki, poniżej gałązki l..
80 zł
100 zł
711 POLSKA
medal chrzcielny sygnowany I. MAJNERT, Aw: Scena chrztu, Rw: Oko Opatrzności i napis: NA PAMIĄTKĘCHRZTU, poniżej wygrawerowany pamiątkowy napis, u dołu gałązki paproc..
250 zł
712 POLSKA
medal nagrodowy Towarzystwa Gospodarczego sygnowany C. RADNITZKY, Aw: Płody rolne i napis: DOBRZEZASŁUŻONEMU, Rw: Scena orki wiosennej, poniżej napis: SZCZĘŚĆ BOŻE, s..
300 zł
713 POLSKA
medal niesygnowany wybity we Francji w zakładach Penin Poncet w Lyonie dla uczczenia zjazdu rodziny Radziwiłłóww Nieświeżu 12-25.VIII.1910, Aw: Widok zamku w Nieśwież..
300 zł
280 zł
714 POLSKA
medal niesygnowany projektu Tadeusza Błotnickiego wykonany w Wiedniu w 250 rocznicę założenia UniwersytetuJana Kazimierza we Lwowie, Aw: Popiersie króla i napisy, Rw:..
120 zł
220 zł
715 POLSKA
medal z uszkiem projektu Stanisława Witkowskiego wykonany w Zakładzie Jana Knedlera z inicjatywy Warszaws-kiego Towarzystwa Numizmatycznego w 125 rocznicę Konstytucji..
50 zł
716 POLSKA
medal kwadratowy projektu Tadeusza Błotnickiego w setną rocznicę śmierci Kościuszki, Aw: Głowa w prawo, u górynapis: KOŚCIUSZKO, epolety i daty 1817-1917, Rw: Napis w..
I/II
UNC/EF
100 zł
230 zł
717 POLSKA
odznaka honorowa Polskiego Czerwonego Krzyża Armii Polskiej we Francji, sygnowana ANT. MADEYSKI, wybita1919 r. w czasie ewakuacji armii i przeznaczona dla osób zasłuż..
100 zł
120 zł
718 POLSKA
medal sygnowany CM (Czesław Makowski) wybity w 1919 r., poświęcony Romanowi Dmowskiemu, Aw: PopiersieDmowskiego i napis, Rw: Napis otoczony geometrycznym ornamentem, ..
150 zł
120 zł
719 POLSKA
medal sygnowany J. AUMILLER, wybity w setną rocznice śmierci Stanisława Staszica, Aw: Popiersie Staszica i napis,Rw: Napis w czterech wierszach pomiędzy gałązkami, St..
80 zł
65 zł
720 POLSKA
medal wykonany przez S.R. Koźbielewskiego upamiętniający powstanie budynku Poselstwa Polskiego w Ankarzew Turcji, Aw: Orzeł państwowy w wieńcu i napis, Rw: Widok budy..
400 zł
320 zł
721 POLSKA
medal wykonany przez S.R. Koźbielewskiego poświęcony papieżowi Piusowi XI, Aw: Popiersie papieża na tle kościołai Placu Zamkowego, wokół napis łaciński, Rw: Mapa Pols..
100 zł
722 POLSKA
medal sygnowany P. WOJTOWICZ wybity w 1931 r. i poświęcony Franciszkowi Biesiadeckiemu, Aw: Popiersiei napis w otoku, Rw: Napis w ośmiu rzędach, Strzałk.695 R, brąz 5..
100 zł
80 zł
723 POLSKA
medal pamiątkowy sygnowany J. AUMILLER, wybity w 1937 r., Aw: Popiersie prezydenta Ignacego Mościckiegoi napis, Rw: Orzeł państwowy i napisy pamiątkowe, Strzalk.832, ..
300 zł
724 POLSKA
medal wybity w 1968 r., w Szwajcarii upamiętniający istnienie Muzeum w Rapperswilu, Aw: Stylizowany orzełw koronie i napis: POLSKA TO WIELKA RZECZ RAPPERSWIL, Rw: Nap..
40 zł
725 POLSKA
medal chrzcielny Mennicy Warszawskiej, Aw: Scena chrztu Chrystusa, Rw: Napis w ozdobnym kartuszu : PAMIĄTKA CHRZTU ŚW., poniżej cytat z Pisma Świętego i gałązki palmo..
I/II
UNC/EF
80 zł
726 POLSKA
medal sygnowany JA (Anna Jarnuszkiewicz) wybity w 1971 r. upamiętniający odbudowę Zamku Królewskiego, Aw:Widok płonącej wieży Zamku na tle daty 1939, Rw: Na tle orła ..
200 zł
160 zł