Aukcja nr 11

USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
Jesteś w: A11  MEDALE
639 POLSKA
medal autorstwa Joh. Schwedtnera z okazji 300-lecia założenia Gimnazjum św. Anny w Krakowie z 1888 r., Aw:Postać św. Stanisława z tarczą z orłem polskim, z boku : W. ..
50 zł
40 zł
640 POLSKA
medal autorstwa Ignacego Łopieńskiego, grafika, malarza i medaliera warszawskiego wybity w 1888 r., z okazji 25 latdziałalności Michała Nowodworskiego kanonika warsza..
100 zł
80 zł
641 POLSKA
medal z okazji setnej rocznicy Konstytucji 3 Maja sygn. L. Ch. Lauer (medalier norymberski), Aw: W wieńcu napisw czterech wierszach i napis w otoku, Rw: Pośrodku czte..
400 zł
320 zł
642 POLSKA
medal z okazji setnej rocznicy Konstytucji 3 Maja, Aw: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Wołynia pod koroną, w otokunapis: SWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY 3 MAJ 1791-..
40 zł
60 zł
643 POLSKA
medal wybity w 1893 na pamiątkę masakry tłumu w Krożach, Aw: Kobieta z kotwicą siedząca w chmurach, wyżej OkoOpatrzności, w otoku napis: PAN BÓG NIERYCHLIWY ALE SPRAW..
75 zł
115 zł
644 POLSKA
medal wybity na część Tadeusz Czackiego fundatora Liceum Krzemienieckiego w 1809 r. (XIX -wieczna kopia), Aw:Popiersie Tadeusza Czackiego w mundurze ministerialnym z ..
200 zł
300 zł
645 POLSKA
medal J. Raszki poświęcony pamięci poległych w szarży pod Rokitną, Aw; Popiersie trzech poległych ułanów, datai nazwiska, Rw: Szarża ułanów i sygn. J. RASZKA, Strzałk..
50 zł
646 POLSKA
medal owalny z Matką Boską z 1914 r., Aw: Półpostać Matki Boskiej z Dzieciątkiem i napis: KRÓLOWO KORONYPOLSKIEJ W TOBIE NADZIEJA NASZA MCMXIV, Rw: Widok Wawelu w wie..
200 zł
160 zł
647 POLSKA
medal jednostronny wybity na pamiątkę walk legionistów pod Michałowem; rycerz w zbroi husarskiej i chłop, nad nimiksiążka w promieniach, w otoku napis: TRZEBA NAPRZÓD..
60 zł
50 zł
648 POLSKA
medal projektu Wincentego Trojanowskiego wykonany w zakładzie Józefa Chylińskiego nakładem Sekcji Numiz-matycznej Tow. Miłośników Historii w Warszawie, Aw: Popiersie ..
60 zł
80 zł
649 POLSKA
medal Józefa Piłsudskiego autorstwa Lewandowskiego 1926 r., Aw: Popiersie w prawo, w otoku napis: MARSZAŁEKPOLSKI JÓZEF PIŁSUDSKI, pod popiersiem FECIT LEWANDOWSKI 19..
50 zł
245 zł
650 POLSKA
medal Adama Mickiewicza wybity z okazji odsłonięcia pomnika poety w Paryżu w 1929 r., Aw: Popiersie w prawo,u góry napis: ADAM MICKIEWICZ MCMXXIX, z prawej strony ANT..
150 zł
651 POLSKA
medal autorstwa Stefana Kożbielewskiego wybity w 1946 r., z okazji odbudowy Mennicy Państwowej, Aw: Prasamennicza i 4 monety, Rw: W wieńcu laurowym napis: ODBUDOWA 30..
60 zł
100 zł
652 POLSKA
medal na 500-lecie urodzin M. Kopernika z 1973 r. autorstwa F. Branco (Portugalia), Aw: Popiersie Kopernika nawprost i poziome napisy w tle, Rw: Planety wokół Słońca,..
100 zł
155 zł
653 POLSKA
plakieta jednostronna z portretem Józefa Kraszewskiego; popiersie w lewo i napis, cyna 124 x 148 mm, 249.79 g.
200 zł
160 zł
654 POLSKA
plakieta jednostronna Mikołaja Kopernika; głowa Kopernika 3/4 na wprost wokół napis: 1473-1543 N. Kopernikuswklęsła sygnatura J.E. Gortz, cynk 113 mm, 223 g., patyna
200 zł
210 zł
655 KURLANDIA
Piotr Biron 1769-1795, medal autorstwa Nicolasa Georgi- medaliera szwedzkiego, bity w Berlinie na pamiątkęotwarcia gimnazjum w Mitawie, Aw: Popiersie Birona w zbroi w..
800 zł
640 zł
656 POMORZE
medal autorstwa Nicolasa Georgi i J. Abrahama ku czci Paula Wernera, upamiętniający odsiecz twierdzy w Kołobrzeguw 1760 r., Aw: Popiersie generała Paula Wernera w mun..
3 000 zł
3 200 zł
657 ŚLĄSK
medal Towarzystwa Rolniczego Księstwa Cieszyńskiego w Cieszynie, Aw: Ozdobna tarcza z orłem w koronietrzymającym tarczę herbową Cieszyna, w otoku napis: ZASŁUGA ZA GO..
60 zł
50 zł
658 ŚLĄSK
medal na powrót Górnego Śląska do Polski, Aw: Górnik z żołnierzem podają sobie dłonie; z tyłu stojąca Polonia,w otoku napis: NA PAMIĄTKĘ ZŁĄCZENIA GÓRNEGO ŚLĄSKA Z PO..
500 zł
400 zł