Aukcja nr 11

USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
Jesteś w: A11  MEDALE  NIEMCY
670 NIEMCY
medal wybity w setną rocznicę przyjęcia Wyznania Augsburskiego w 1642 r., Aw: Nad ołtarzem i Biblią dwiepołączone dłonie, trzymają płonącą świecę i napis: BRACHIVM DE..
500 zł
520 zł
671 NIEMCY / Bawaria
medal sygn. A. Boersch wybity z okazji budowy mostu Luitpolda w Monachium w latach 1890-91, Aw: Popiersieksięcia w mundurze w lewo i napis w otoku: LUITPOLD PRINZREGE..
300 zł
672 NIEMCY / Bawaria
medal autorstwa A. Boerscha z okazji budowy Pomnika Armii w 1892 r., Aw: Popiersie księcia w lewo i napis, podpopiersiem sygn: A. BOERSCH, Rw: Pomnik Armii, wokół nap..
300 zł
673 NIEMCY / Braunschweig- Lüneburg
medal wybity w 1717 r. z okazji odnowienia zniszczonego kościoła przez księcia Ludwika Rudolfa, Aw: Alegoria walki Dobra ze Złem, Rw: Napis w szesnastu poziomych wier..
100 zł
674 NIEMCY / Braunschweig- Lüneburg
medal z okazji śmierci księcia Maksymiliana Juliusza Leopolda, Aw: Głowa w lewo i napis: MAX IVL LEOPOLDVSDVX BRVNSVI ET LVN NAT D.X OCT MDCCLII, pod popiersiem inicj..
350 zł
280 zł
675 NIEMCY / Meklemburgia
medal z okazji 400-lecia Uniwersytetu w Rostoku z roku 1819, sygn. I.A.Aaron oraz A. Aaron, Aw: Popiersie księciaw mundurze w lewo i napis wokół: FRIDERICUS FRANCISCU..
700 zł
1 050 zł
676 NIEMCY / Prusy
medal autorstwa Oexleina wybity z okazji zawarcia traktatu pokojowego w Hubertusburgu i przywrócenia pokojuw Niemczech w roku 1763, Aw: Widok zamku w Hubertusburgu i ..
350 zł
280 zł
677 NIEMCY / Prusy
350 zł
360 zł
678 NIEMCY / Prusy
medal autorstwa F. Königa z okazji zaślubin pruskiego następcy tronu (Kronprinza) z księżniczką Elżbietą LuiząBawarską, Aw: Popiersia młodej pary w lewo i napis, pod ..
350 zł
280 zł
679 NIEMCY / Prusy
medal sygnowany Loos, Gube wybity w 1825 r. z okazji małżeństwa księżniczki Luizy, córki króla Prus z Fryderykiemksięciem Nassau, Aw: Popiersia młodej pary i wokół na..
400 zł
430 zł
680 NIEMCY / Prusy
medal za ratowanie z niebezpieczeństwa z lat 1833-1840, Aw: Głowa króla w lewo i napis w otoku: FRIEDRICHWILHELM III KOENIG VON PREUSSEN, Rw: W wieńcu z liści dębowyc..
350 zł
350 zł
681 NIEMCY / Prusy
medal nagrodowy Akademii Sztuki sygn. C. Pfeuffer, Aw: Głowa Fryderyka Wilhelma IV z tytulaturą wokół, Rw:Siedząca kobieta z kartą i piórem w dłoni, w otoku napis: DI..
350 zł
280 zł
682 NIEMCY / Prusy
Fryderyk Wilhelm IV (1840-1861), medal nagrodowy za osiągnięcia przemysłowe, Aw: Popiersie w prawo wokółpierścień z ozdobnych listków, Rw: Postać kobieca z koroną i w..
150 zł
120 zł
683 NIEMCY / Prusy
medal sygn. K. Fischer i C. Pfeuffer wybity z okazji hołdu Królewca (Koenigsberg) w 1840 r., Aw: Głowa FryderykaWilhelma IV i napis wokół, Rw: Insygnia królewskie na ..
150 zł
180 zł
684 NIEMCY / Prusy
medal sygn. C. Pfeuffer wybity w 1861 r. z okazji koronacji Wilhelma I i Augusty, Aw: Popiersia pary cesarskiejw prawo i napis wokół, Rw: Insygnia królewskie na tle p..
150 zł
200 zł
685 NIEMCY / Prusy
medal sygn. Kullrich z okazji jubileuszu małżeństwa Wilhelma I (1861-88), Aw: Popiersia pary królewskiej w lewoi napis w otoku, pod popiersiem KULLRICH, Rw: Poziomy c..
125 zł
686 NIEMCY / Prusy
medal ku czci Bismarcka, Aw: Popiersie w pikelhaubie w lewo i wokół napis: FURST BISMARCK DERBAUMEISTER DES DEUTSCHEN REICHES, Rw: Poziomy napis, u góry i na dole ozd..
200 zł
160 zł
687 NIEMCY / Prusy
medal z okazji zaślubin Wilhelma księcia pruskiego z Wiktorią księżniczką Schleswig-Holstein, Aw: Popiersia młodejpary pod koroną zwrócone do siebie i napis: WILHELM ..
350 zł
420 zł
688 NIEMCY / Prusy
medal pamiątkowy z 1887 r, sygn. Weigand, Aw: Popiersie dwóch królów pruskich w lewo i daty 1832-1882, na dolnejobrączce napis: WEIGAND SC, Rw: Siedząca postać kobiec..
300 zł
689 NIEMCY / Prusy
medal wybity z okazji zaślubin księcia Ernesta Augusta z księżniczką Wiktorią Luizą w 1913 r., Aw: Popiersia młodejpary w prawo i napis: PRINZ ERNST AUGUST. PRINZESSI..
200 zł
260 zł