Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
841 | medal donacyjny autorstwa Samuela Ammona z roku 1617, Aw: Popiersie króla w zbroi w prawo, w otoku napis, Rw:Wedutowy widok Gdańska z wysoko umieszczoną linią horyzon.. |
1 800 zł |
842 | medal nie sygnowany 1593, Aw: Popiersie króla w wysokim kapeluszu z piórami i napis w otoku: SIG III DG.., Rw:Trzy wieńce laurowe z napisem wewnątrz i napisem dookoła.. |
1 000 zł | |
843 | medal autorstwa Karsteena (XIX-wieczna kopia), Aw: Popiersie Zygmunta III i napis, Rw: Tarcza herbowa, miedź 27.0mm, 5.56 g., medal wybity z okazji utraty tronu szwed.. |
100 zł | |
844 | medal zaślubinowy autorstwa Sebastiana Dadlera wybity z okazji ślubu króla Władysława IV z arcyksiężniczkąaustriacką Cecylią Renatą, Aw: Para królewska trzymająca się.. |
III VF |
25 000 zł 20 000 zł
845 | medal zaślubinowy Władysława IV i Cecylii Renaty z 1637 roku, autorstwa Jana Höhna sen., Aw: Herkulesposkramiający Cerbera (aluzja do zmagań Polski ze Szwecją, Turcją.. |
I UNC |
3 500 zł 3 550 zł
846 | medal pamiątkowy autorstwa Sebastiana Dadlera będący prezentem Rady Miejskiej Gdańska z okazji powtórnegomałżeństwa Władysława IV z Ludwiką Marią Gonzagą w 1646 roku,.. |
I UNC |
30 000 zł | |
847 | medal zaślubinowy Władysława IV i Ludwiki Marii z 1646 roku autorstwa Sebastiana Dadlera, Aw: Żaglowiecwpływający do portu gdańskiego, u góry kartusze z herbami Polsk.. |
III- VF- |
7 000 zł 5 600 zł
848 | medal autorstwa Jan Höhna sen. na pamiątkę wojen szwedzkich za panowania Jana Kazimierza, Aw: Popiersie JanaKazimierza w peruce, zbroi i wieńcu laurowym na głowie, w .. |
III VF |
4 000 zł 3 200 zł
849 | medal sygnowany IH (Jan Höhn sen.) wybity w 1658 roku z okazji wypędzenia wojsk szwedzkich z Torunia, Aw:Popiersie Jan Kazimierza i napis w otoku, Rw: Na tle miasta- .. |
I UNC |
6 000 zł 7 300 zł
850 | medal sygnowany h (Jan Höhn jun.) wybity w 1660 roku z okazji zawarcia Pokoju Oliwskiego, Aw: Na tle panoramyGdańska łan zboża, wokół napis: POST BELLUM.., Rw: Napis .. |
I UNC |
6 000 zł 4 800 zł
851 | medal autorstwa Jana Höhna jun. wybity z okazji Zwycięstwa Wiedeńskiego króla Jana III Sobieskiego, Aw: Popiersiekróla w wieńcu laurowym na głowie i w zbroi antycznej.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 2 850 zł
852 | nie sygnowany żeton wybity w 1676 roku z okazji koronacji Marii Kazimiery, Aw: Popiersie królowej i napis, Rw:Diana na rydwanie, nad nią słońce, wokół napis, H-Cz.242.. |
200 zł 160 zł
853 | medal sygnowany H (Jan Höhn jun.) wybity w 1683 roku z okazji zwycięskiej wyprawy króla i zwycięstwa podWiedniem, Aw: Popiersie króla i wokół napis, Rw: Na tle panora.. |
3 500 zł 2 800 zł
854 | medal nie sygnowany bity w 1703 roku na pamiątkę zwycięstw Karola XII, Aw: Półpostać króla w kamizeli i mundurzepodbitym futrem z rękoma na buławie i gardzie szpady, .. |
1 200 zł 960 zł
855 | medal autorstwa Haeslinga z okazji składania przysięgi nowoobranemu królowi i elektorowi Augustowi III, Aw:Popiersie króla w prawo i napis w otoku: D.G. FRIDERICVS AV.. |
600 zł | |
856 | medal warcabowy nie sygnowany, pocz. XVIII w. Norymberga, Aw: Scena przedstawiająca oblężenie Wiednia przezwojska tureckie, Rw: Scena batalistyczna z Bitwy Wiedeńskie.. |
I- UNC- |
550 zł | |
857 | medal warcabowy sygnowany MB, pocz. XVIII w.,- Martin Brunner (medalier z Norymbergi 1659-1725), Aw:Popiersie króla Jana III Sobieskiego i napis, Rw: Scena koronacji .. |
520 zł 415 zł
858 | medal warcabowy sygnowany MB (Martin Brunner), Aw: Pędzący na koniu Stanisław Leszczyński, za nim oddziałwojska i wokół napis, Rw: Scena rodzajowa z lwem i kogutem, d.. |
I- UNC- |
550 zł | |
859 | medal wybity w 1772 roku na zlecenie Jerzego Mnischa dla upamiętnienia śmierci żony Marii Amalii z domu Brühl,Aw: Dwie skrzyżowane pochodnie i napisy; całość w ozdobn.. |
500 zł | |
860 | medal koronacyjny sygnowany T. Pingo wybity w 1764 roku, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Korona królewskaw promieniach i napisy, H-Cz.5321 R5, złoto 32.4 mm, 19.98 g.. |
III VF |
1 000 zł 800 zł