Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  MEDALE
841 medal donacyjny autorstwa Samuela Ammona z roku 1617, Aw: Popiersie króla w zbroi w prawo, w otoku napis, Rw:Wedutowy widok Gdańska z wysoko umieszczoną linią horyzon.. II
1 800 zł
842 medal nie sygnowany 1593, Aw: Popiersie króla w wysokim kapeluszu z piórami i napis w otoku: SIG III DG.., Rw:Trzy wieńce laurowe z napisem wewnątrz i napisem dookoła.. II
1 000 zł
843 medal autorstwa Karsteena (XIX-wieczna kopia), Aw: Popiersie Zygmunta III i napis, Rw: Tarcza herbowa, miedź 27.0mm, 5.56 g., medal wybity z okazji utraty tronu szwed.. II
100 zł
844 medal zaślubinowy autorstwa Sebastiana Dadlera wybity z okazji ślubu króla Władysława IV z arcyksiężniczkąaustriacką Cecylią Renatą, Aw: Para królewska trzymająca się.. III
25 000 zł
20 000 zł
845 medal zaślubinowy Władysława IV i Cecylii Renaty z 1637 roku, autorstwa Jana Höhna sen., Aw: Herkulesposkramiający Cerbera (aluzja do zmagań Polski ze Szwecją, Turcją.. I
3 500 zł
3 550 zł
846 medal pamiątkowy autorstwa Sebastiana Dadlera będący prezentem Rady Miejskiej Gdańska z okazji powtórnegomałżeństwa Władysława IV z Ludwiką Marią Gonzagą w 1646 roku,.. I
30 000 zł
847 medal zaślubinowy Władysława IV i Ludwiki Marii z 1646 roku autorstwa Sebastiana Dadlera, Aw: Żaglowiecwpływający do portu gdańskiego, u góry kartusze z herbami Polsk.. III-
VF-
7 000 zł
5 600 zł
848 medal autorstwa Jan Höhna sen. na pamiątkę wojen szwedzkich za panowania Jana Kazimierza, Aw: Popiersie JanaKazimierza w peruce, zbroi i wieńcu laurowym na głowie, w .. III
4 000 zł
3 200 zł
849 medal sygnowany IH (Jan Höhn sen.) wybity w 1658 roku z okazji wypędzenia wojsk szwedzkich z Torunia, Aw:Popiersie Jan Kazimierza i napis w otoku, Rw: Na tle miasta- .. I
6 000 zł
7 300 zł
850 medal sygnowany h (Jan Höhn jun.) wybity w 1660 roku z okazji zawarcia Pokoju Oliwskiego, Aw: Na tle panoramyGdańska łan zboża, wokół napis: POST BELLUM.., Rw: Napis .. I
6 000 zł
4 800 zł
851 medal autorstwa Jana Höhna jun. wybity z okazji Zwycięstwa Wiedeńskiego króla Jana III Sobieskiego, Aw: Popiersiekróla w wieńcu laurowym na głowie i w zbroi antycznej.. II+
3 000 zł
2 850 zł
852 nie sygnowany żeton wybity w 1676 roku z okazji koronacji Marii Kazimiery, Aw: Popiersie królowej i napis, Rw:Diana na rydwanie, nad nią słońce, wokół napis, H-Cz.242.. III+
200 zł
160 zł
853 medal sygnowany H (Jan Höhn jun.) wybity w 1683 roku z okazji zwycięskiej wyprawy króla i zwycięstwa podWiedniem, Aw: Popiersie króla i wokół napis, Rw: Na tle panora.. II
3 500 zł
2 800 zł
854 medal nie sygnowany bity w 1703 roku na pamiątkę zwycięstw Karola XII, Aw: Półpostać króla w kamizeli i mundurzepodbitym futrem z rękoma na buławie i gardzie szpady, .. II
1 200 zł
960 zł
855 medal autorstwa Haeslinga z okazji składania przysięgi nowoobranemu królowi i elektorowi Augustowi III, Aw:Popiersie króla w prawo i napis w otoku: D.G. FRIDERICVS AV.. II
600 zł
856 medal warcabowy nie sygnowany, pocz. XVIII w. Norymberga, Aw: Scena przedstawiająca oblężenie Wiednia przezwojska tureckie, Rw: Scena batalistyczna z Bitwy Wiedeńskie.. I-
550 zł
857 medal warcabowy sygnowany MB, pocz. XVIII w.,- Martin Brunner (medalier z Norymbergi 1659-1725), Aw:Popiersie króla Jana III Sobieskiego i napis, Rw: Scena koronacji .. II
520 zł
415 zł
858 medal warcabowy sygnowany MB (Martin Brunner), Aw: Pędzący na koniu Stanisław Leszczyński, za nim oddziałwojska i wokół napis, Rw: Scena rodzajowa z lwem i kogutem, d.. I-
550 zł
859 medal wybity w 1772 roku na zlecenie Jerzego Mnischa dla upamiętnienia śmierci żony Marii Amalii z domu Brühl,Aw: Dwie skrzyżowane pochodnie i napisy; całość w ozdobn.. III+
500 zł
860 medal koronacyjny sygnowany T. Pingo wybity w 1764 roku, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Korona królewskaw promieniach i napisy, H-Cz.5321 R5, złoto 32.4 mm, 19.98 g.. III
1 000 zł
800 zł