Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  MEDALE OBCE
908 medal nagrodowy Towarzystwa Rolniczego w Yorkshire z roku 1864 dla H.R.W. Harta za konia All Fours, Aw: StojącaCeres (bogini płodów rolnych), w otoku napis, Rw: W wie.. II
125 zł
909 żeton wybity z okazji poświęcenia nowootwartej mennicy w Wiedniu w roku 1753, Aw: Popiersie Marii Teresy,w otoku napis, Rw: Napisy, srebro 2.74 g. I
50 zł
40 zł
910 medal z roku 1813, sygn. J. Lang F., wybity z okazji wyzwolenia Niemiec, Aw: Popiersia Franciszka I, AleksandraI i Fryderyka Wilhelma III, w otoku napis, Rw: Napis w .. II
300 zł
340 zł
911 medal alegoryczny Henryka III, króla Francji i Polski datowany 1577 (XIX-wieczna kopia), Aw: Popiersie w zbroii napis, Rw: Wyobrażenie Szczęścia, poniżej napis: FELIC.. II
100 zł
80 zł
912 medalik sygnowany DEN JEUFF (Denon i Jeuffroy) wybity w 1804/1805, Aw: Głowa Napoleona I w prawo i napis,Rw: Dwaj antyczni wojownicy niosący cesarza na tarczy i napis.. III+
100 zł
913 medal Erazma z Roterdamu, Aw: Popiersie Erazma z natury, wokół napis, w polu ER-RO, Rw: WyobrażenieTerminusa na postumencie, wokół napis, lany i cyzelowany, srebro 13.. II
250 zł
914 medal z roku 1630, sygnowany S.D. (Sebastian Dadler) wybity na zamówienie elektora saskiego Jana Jerzego I z okazjisetnej rocznicy Wyznania Augsburskiego, Aw: Półpost.. II
900 zł
915 owalny medal b.d. (1666), sygnowany I.B. (J. Buchheim), wybity z okazji zaślubin następcy tronu Jana Jerzego IIIz Anną Zofią, Aw: Popiersie Jana Jerzego III, księcia .. I
5 000 zł
6 300 zł
916 medal wybity z okazji zdobycia Stralsundu w 1678 roku przez Fryderyka Wilhelma, Aw: Popiersie księcia, poniżejsygnatura I.H. (Jan Höhn jun.), w otoku napis, Rw: Widok.. I-
10 000 zł
9 300 zł
917 medal autorstwa Nikolausa (Nilsa) Georgi (medalier szwedzki 1717-1791) ku czci Paula Wernera z Colberg(Kołobrzeg) upamiętniający obronę Kołobrzegu w 1760 roku, Aw: Pó.. III
600 zł
1 050 zł
918 medal pamiątkowy wybity z okazji przyłączenia Prus Królewskich i Pomorza do Prus w roku 1772 (pierwszy rozbiórPolski), Aw: Popiersie Fryderyka II, poniżej sygnatura A.. III+
500 zł
850 zł
919 medal wybity w 1786 roku w hołdzie Wrocławia dla króla Prus Fryderyka Wilhelma II, Aw: Popiersie króla, poniżejsygnatura LOOS, w otoku napis, Rw: Napis w wieńcu i pon.. I-
500 zł
550 zł
920 medal na rozpoczęcie XIX wieku, Aw: Brodaty Geniusz z kosą i napis, Rw: Napis w jedenastu wierszach i data, srebro13.73 g. III
100 zł
921 Śląsk, plakieta 1806 r. na założenie Uniwersytetu Wrocławskiego, Aw: Popiersie Fryderyka Wilhelma i napis, Rw:Data założenia Uniwersytetu i w otoku napis, brąz lany 7.. III
680 zł
700 zł
922 medal z roku 1883; nagroda honorowa z Okręgowej Wystawy Przemysłu i Rzemiosła w Gorzowie Wielkopolskim(Landsberg), sygn. G. Meyer STUFHART, Aw: Napis w wieńcu, Rw: Oz.. I
100 zł
80 zł
923 medal z roku 1900 z okazji 600-lecia rodziny Zitzewitz na Pomorzu Zachodnim, Aw: Rycerz na tle murów zamku, Rw:Wykaz miejscowości będących w posiadaniu rodziny, srebr.. II
100 zł
550 zł
924 medal z roku 1710 na zdobycie Dyneburga, Aw: Popiersie Piotra I-ego, w otoku napis, Rw: Plan miasta, poniżeji w otoku napisy, Reichel 1140, srebro 46.5 mm, 51,15 g. I-
700 zł
2 500 zł
925 medal wybity z okazji wizyty carycy Katarzyny II na Krymie w 1787 roku, Aw: Popiersie Katarzyny II, poniżej sygn.TIMOFIEJ IWANOW, Rw: Mapa Rosji z zaznaczeniem nowoot.. III
1 000 zł
800 zł
926 medal historyczny XVIII w., sygn. T.I. (T. Iwanow), Aw: Wielki Książe Światosław, Rw: Scena chrztu księżniczki Olgiw 955 roku, Smirnow 124, brąz 78.5 mm, 145.31 g. I
350 zł
280 zł
927 medal historyczny XVIII w., sygn. T.I. (T. Iwanow), Aw: Wielki Książe Światosław, Rw: Scena powrotu księżnej Olgido Kijowa po chrzcie w roku 956, Smirnow 125, brąz 78.. I
350 zł
280 zł