Śląsk, kwartnik, bez daty (1303–1334)

Cena wylicytowana: 1 500 zł
Aukcja zakończyła się 30-12-2021 20:49:40
336743
Opis: Śląsk - Księstwo Kozielskie - Władysław II Bytomski (1303–1334), kwartnik, bez daty (1303–1334), Aw: Hełm rycerski z ozdobnym podwójnym pióropuszem, wokoło rozetki; Rw: Trzy trójliście połączone łodygami w środku, w kątach i wokoło gwiazdy
Stan zachowania: II/III, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 20.3 mm, 1.76 g; lekko niedobity, jasna patyna. Według niektórych badaczy ta moneta przypisywana jest ks. Mechtyldzie (1309–1318) i mennicy w Głogowie.
Literatura: Fbg 216, FbgCDS 613, Frynas S.Kozi.1.1 (ER), Kop. 5528

Cena końcowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 354

1)  1 500 zł
2)  1 450 zł
3)  1 250 zł
4)  1 000 zł
5)  840 zł
6)  820 zł
7)  800 zł
8)  780 zł
9)  760 zł
10)  600 zł