Polska, medal elekcyjny (późniejsze bicie ?), 1733

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 15-07-2021 22:32:00
327158
Opis: Polska - August III Sas (1733–1763), medal elekcyjny (późniejsze bicie ?), 1733, Norymberga, Aw: Głowa władcy w prawo, niżej sygnatura P.P.Werner fec., D • G • AVGVSTVS III • REX POL • ET EL • SAX •, Rw: Postument na froncie którego herb Saksonii, na postumencie czapka elektorska, nad nią lądujący orzeł z koroną królewską, z prawej personifikacja Polonii z owocem granatu i kartuszem z herbem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, AVCTA AVGVSTI FELICITAS, w odcinku MDCCXXXIII, medal autorstwa Petera Paula Wernera
Stan zachowania: III/III+, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: cynk, 43.7 mm, 26.63 g
Literatura: ZKW Medale 276 (tam w brązie)

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 193

1)  370 zł
2)  360 zł
3)  310 zł
4)  200 zł
5)  160 zł
6)  125 zł