Polska, medal na pamiątkę 200. rocznicy bitwy pod Wiedniem (późniejszy odlew), 1883 (oryginał)

Cena wylicytowana: 140 zł
Aukcja zakończyła się 15-07-2021 22:31:20
327969
Opis: Polska - XIX wiek, medal na pamiątkę 200. rocznicy bitwy pod Wiedniem (późniejszy odlew), 1883 (oryginał), Wiedeń (oryginał), Aw: Popiersie Jana Sobieskiego w prawo, w zbroi i płaszczu gronostajowym, w koronie na głowie, na dole z lewej sygnatura J.TAUTENHAYN, IOANNES • III • REX • POLONIAE • MAGNVS • DVX • LITHVANIAE • RVSSIAE; Rw: W wieńcu laurowym OB • SOLVTAM • OBSIDIO / VINDOBONAM • FRACTVM / QVE • TVRCARVM • ROBVR / INVICTISSIMO • DVCI / PIO • ANIMO • MEMOR / POSTERITAS / A • MDCCCLXXXIII, wokół FVLMEN • POLONIAE ✶ LVMEN • EVROPAE ✶ HORROR • ORIENTIS
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: biały metal, 70.4 mm, 153.95 g
Literatura: Chomyn 917 (oryginał), H-Cz. 7994 (oryginał), Szyszko-Czyżak 121 (oryginał)

Cena końcowa: 140 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość przebić: 12
Ilość odsłon: 142

1)  140 zł
2)  135 zł
3)  130 zł
4)  100 zł
5)  65 zł