Słowianie, naśladownictwo denara Knuta typu Helmet, XI w.

Cena wylicytowana: 980 zł
Aukcja zakończyła się 15-07-2021 20:25:40
327490
Opis: Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, naśladownictwo denara Knuta typu Helmet, XI w., Aw: Popiersie w lewo, w perełkowej obwódce, pseudolegenda, Rw: Krzyż z ramionami zakończonymi pierścieniami, pseudolegenda
Stan zachowania: IV+, Choice Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 19.2 mm, 1.17 g, gięty i pęknięty, rzadki, moneta znana m.in. ze skarbu w Łasku
Literatura: Inventar III 70:399, Malmer 1997:2309, SCBI 37:369

Cena końcowa: 980 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 125 zł
Ilość odsłon: 278

1)  980 zł
2)  960 zł
3)  440 zł
4)  400 zł
5)  350 zł
6)  260 zł
7)  200 zł