Polska, medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, 1898

Cena wylicytowana: 70 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 21:43:00
324996
Opis: Polska - Polska pod zaborami (1795–1918), medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, 1898, Aw: Głowa poety w prawo, wokoło ADAM MICKIEWICZ / WACŁAW; Rw: Scena symboliczna z rzeźby Szymanowskiego (znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie), ilustrująca obudzenie się wieszcza z omdlenia po napisaniu III części Dziadów, u dołu łukiem TERAZ DUSZĄ IAM W MOIĘ OICZYZNĘ WCIELONY, na obrzeżu punca BRONZE, medal projektu Wacława Szymanowskiego
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 60.3 mm, 117.18 g, uderzenie przy krawędzi
Literatura: kol. Węsierskiego 2922, WN 1957/2, str. 57

Cena końcowa: 70 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 128

1)  70 zł
2)  65 zł
3)  60 zł