Polska, medal na pamiątkę śmierci Józefa Poniatowskiego – kopia wykonana najprawdopodobniej w hucie w Białogonie, 1813 (oryginał)

Cena wylicytowana: 48 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 21:41:20
324954
Opis: Polska - XIX wiek, medal na pamiątkę śmierci Józefa Poniatowskiego – kopia wykonana najprawdopodobniej w hucie w Białogonie, 1813 (oryginał), Paryż (oryginał), Aw: Popiersie w prawo, na dole sygnatura CAUNOIS F•, JOZEF XIĄZE - PONIATOWSKI, Rw: Płacząca kobieta stojąca przy urnie umieszczonej na postumencie, ŻYŁ DLA OYCZYZNY - UMARŁ DLA SŁAWY., w odcinku BÓG MI POWIERZYŁ HONOR / POLAKOW; JEMU GO / TYLKO DDAM. / 19 PAZ: 1813., medal projektu Francoisa Caunoisa
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: żelazo lane, 40.2 mm, 31.26 g
Literatura: H-Cz. 3988 (oryginał)

Cena końcowa: 48 zł
Cena wywoławcza: 46 zł
Cena szacunkowa: 75 zł
Ilość odsłon: 112

1)  48 zł
2)  46 zł