Niemcy, Medal nagrodowy za pomoc w tworzeniu pierwszej części projektu ogólnego prawa państw pruskich, 1785

Cena wylicytowana: 2 300 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 21:41:00
325428
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk II (1740–1788), Medal nagrodowy za pomoc w tworzeniu pierwszej części projektu ogólnego prawa państw pruskich, 1785, Berlin, Aw: Popiersie władcy w prawo, w zbroi i płaszczu gronostajowym, z Orderem Orła Czarnego, niżej słabo widoczna sygnatura ABRAMSON, FRIDERICUS LEGISLATOR, Rw: Justitia, stojąca lekko w lewo, trzymająca w prawej ręce miecz wskazujący na stól, na którym dwie otwarte księgi, w księgach ORDO / IVDI / CIALIS oraz CODEX / LEGVM, w lewej ręce waga, na której szalkach lemiesz pługa i laska pasterska oraz korona i berło, w odcinku MDCCLXXXV, QVAERE VERITATEM ET LEGEM DOCE, medal autorstwa Abrahama Abramsona
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 66.3 mm, 114.75 g, rysy przed popiersiem władcy, defekty obrzeża, ekstremalnie rzadki medal znany w niewielu egzemplarzach
Literatura: Olding 749, Slg. Marienburg 10347

Cena końcowa: 2 300 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 271

1)  2 300 zł
2)  2 200 zł
3)  1 900 zł