Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w. ne

Cena wylicytowana: 75 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 20:11:20
325323
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w. ne, Aw: Popiersie cesarza w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca na wprost, pseudolegenda
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.9 mm, 3.35 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 75 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość przebić: 1
Ilość odsłon: 56

1)  75 zł