Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w. ne

Cena wylicytowana: 270 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 20:11:00
325322
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w. ne, Aw: Popiersie cesarza w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać siedząca na tronie w lewo, pseudolegenda
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.1 mm, 2.49 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin 287

Cena końcowa: 270 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 201

1)  270 zł
2)  260 zł
3)  180 zł
4)  160 zł
5)  150 zł