Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureus Aleksandra Sewera?), III-IV w. ne

Cena wylicytowana: 210 zł
Aukcja zakończyła się 17-06-2021 20:10:40
325321
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureus Aleksandra Sewera?), III-IV w. ne, Aw: Głowa cesarza w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca na wprost, trzymająca włócznię, pseudolegenda
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.4 mm, 2.81 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin 140

Cena końcowa: 210 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość przebić: 5
Ilość odsłon: 66

1)  210 zł
2)  200 zł
3)  145 zł
4)  135 zł
5)  120 zł