Polska, stulecie Banku Polskiego, 1928

Cena wylicytowana: 125 zł
Aukcja zakończyła się 20-05-2021 22:38:00
320771
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939), stulecie Banku Polskiego, 1928, Warszawa, Aw: Dwie głowy w prawo, na odcięciu szyi sygnatura J. Aumiller, KS. KSAWERY LVBECKI - HR. LVDWIK JELSKI 1828-6-V-1928, Rw: Wieniec, w górnej części tarcza z Orłem, na środku plakieta w której PAŃSTWO POLSKIE / POWOŁUJĄC DO ŻYCIA W ROKU 1924 / BANK POLSKI / JAKO OSTOJĘ ŁADU PIENIĘŻNEGO W KRAJU / I JAKO WYRAZ DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI / Z PRZEDWIEKOWĄ INSTYTUCJĄ TEJŻE NAZWY, / WYRAŻA WDZIĘCZNOŚĆ TYM LICZNYM OBYWATELOM, / KTÓRZY NIE SZCZĘDZILI OFIAR / NA SKARB NARODOWY, niżej MCMXXVIII, medal projektu Józefa Aumillera
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 55.2 mm, 71.66 g, patyna, na rewersie plakieta z wizerunkiem widocznym nad wejściem do sali głównej Banku Polskiego w Warszawie
Literatura: Strzałkowski 609

Cena końcowa: 125 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 175

1)  125 zł
2)  120 zł
3)  110 zł
4)  90 zł
5)  85 zł
6)  80 zł
7)  75 zł