Polska, powstanie listopadowe, 1832

Cena wylicytowana: 1 550 zł
Aukcja zakończyła się 20-05-2021 22:32:00
320762
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, powstanie listopadowe, 1832, Genewa, Aw: Nagi mężczyzna zrywający okowy, stojący na fragmencie globu z napisem POLONIA, NUNC • OLIM • ET • QUOCUMQUE • - DABUNT • SE • TEMPORE • VIRES, w odcinku PARISIIS 1832 i sygnatura BARRE, Rw: Orzeł wzlatujący nad Pogonią, w tle osiem sztandarów ziem ruskich, POLONIA • LITHVANIA • RVTHENAEQVE • PROVINCIAE • A • TYRANNIS • MOSCOVIAE • INIQVE • OPPRESSAE / LIBERTATEM • ARMIS • QVAEREBANT • 1830–1831 / IN • REI • MEMORIAM / LITHVANO • RVTHENICA • SOCIETAS, medal projektu Jeana Jacquesa Barre, wybity na zlecenie Komitetu Litewsko-Ruskiego
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 51.5 mm, 56.55 g
Literatura: H-Cz. 3832 (R3), Szyszko-Czyżak 39

Cena końcowa: 1 550 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 680

1)  1 550 zł
2)  1 500 zł
3)  1 200 zł
4)  1 150 zł
5)  1 100 zł
6)  1 050 zł
7)  440 zł
8)  420 zł
9)  400 zł
10)  240 zł
11)  200 zł
12)  180 zł
13)  175 zł
14)  170 zł
15)  160 zł
16)  150 zł