Niemcy, medal na pamiątkę śmierci Fryderyka II, 1786

Cena wylicytowana: 500 zł
Aukcja zakończyła się 20-05-2021 22:30:00
320810
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk II (1740–1788), medal na pamiątkę śmierci Fryderyka II, 1786, Berlin, Aw: Głowa Fryderyka w prawo, w koronie radialnej, na odcięciu sygnatura LOOS, FRIDERICUS II BORUSSORUM REX TERRIS DATUS D: XXIV IAN: MDCCXII, Rw: Borussia klęcząca przy postumencie z ogniem, na boku postumentu pruski Orzeł, u góry promieniste słońce za chmurami, SIS BONUS O - FELIXQUE TUIS, w odcinku CAELO REDDITUS / D: XVII AUGUSTI / MDCCLXXXVI, medal autorstwa Daniela Friedricha Loosa
Stan zachowania: III/III+, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 42.1 mm, 26.18 g, przetarty
Literatura: Henckel 1842, Olding 756, Slg. Marienburg 3208

Cena końcowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 138

1)  500 zł
2)  500 zł
3)  440 zł
4)  380 zł
5)  370 zł
6)  310 zł