Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), II–IV w.

Cena wylicytowana: 155 zł
Aukcja zakończyła się 26-11-2020 20:17:20
313217
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), II–IV w., Aw: Popiersie cesarza (Probusa?) w lewo, przed nim berło, pseudolegenda, Rw: Siedząca postać (?) w prawo, przed nią siedzące dziecko (?), pseudolegenda
Stan zachowania: IV/V, Fine / Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.7 mm, 2.43 g, złocenie, otwór, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin (2015) nie notuje

Cena końcowa: 155 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 98

1)  155 zł
2)  150 zł