Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III–IV w.

Cena wylicytowana: 390 zł
Aukcja zakończyła się 26-11-2020 20:16:20
313213
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III–IV w., Aw: Popiersie cesarza (Maksymiana?) w lewo, pseudolegenda, Rw: Postać siedząca na tronie, w lewo, trzymająca laskę oraz małą postać na dłoni, pseudolegenda
Stan zachowania: II/III, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.4 mm, 2.85 g, zachowane bardzo dużo złocenia, otwór, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin (2015) 87

Cena końcowa: 390 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 209

1)  390 zł
2)  380 zł
3)  300 zł
4)  260 zł
5)  180 zł