Polska, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski 1954

Cena wylicytowana: 390 zł
Aukcja zakończyła się 08-10-2020 22:45:40
310444
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSTELECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz 60.2 mm, 80.65 g, pięknie zachowany, nakład tylko 450 sztuk
Literatura: Paszkowycz 1/54, MMP 17

Cena końcowa: 390 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 294

1)  390 zł
2)  380 zł
3)  300 zł
4)  190 zł
5)  160 zł
6)  90 zł
7)  80 zł
8)  75 zł