Polska, Medal Poległym na polu chwały, 1916

Cena wylicytowana: 60 zł
Aukcja zakończyła się 08-10-2020 22:41:00
309877
Opis: Polska - Polska pod zaborami 1795-1918, Medal Poległym na polu chwały, 1916, Aw: Symboliczna postać w stroju wojownika greckiego składa wieniec na piersi poległego legionisty, z prawej sygnatura LEWANDOWSKI 1915, w oddali widoczne maszerujące wojsko i lecący nad nim Orzeł, na górze korona rozdziela napis: POLEGŁYM NA - POLU CHWAŁY, Rw: Obraz M.B. Częstochowskiej, w otoku napis: KRÓLOWO • KORONY • POLSKIEJ • MÓDL • SIĘ • ZA • NAMI. Z lewej: 1831 1863. 1914, medal projektu S. R. Lewandowskiego
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: cynk srebrzony, 50.3 mm, 40.94 g, dwa uderzenia przy obrzeżu
Literatura: Strzałkowski 321

Cena końcowa: 60 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 119

1)  60 zł