Polska, medal pamiątkowy, 1900

Cena wylicytowana: 120 zł
Aukcja zakończyła się 08-10-2020 22:40:00
309893
Opis: Polska - Polska pod zaborami 1795-1918, medal pamiątkowy, 1900, Paryż, Aw: Popiersie Henryka Sienkiewicza w lewo, z prawej WOLA / OKRZEJSKA / IV MAJA / MDCCCXLVI, z lewej W TROJANOWSKI / 1900, HENRYK SIENKIEWICZ - <>, Rw: Alegoryczna postać kobiety w stroju antycznym, z krzyżem i gałązką palmową, pisząca QVO VADIS, z prawej NA MARNE / STARY SŁUGA / HANIA / SELIM MIRZA / LISTY Z PODRÓŻY / SZKICE WĘGLEM / JANKO MUZYKANT / Z PAMIĘTNIKA NAUCZYCIELA / ZA CHLEBEM / BARTEK ZWYCIĘZCA / JEMIOŁA / NA JEDNĄ KARTĘ / LATARNIK / OGNIEM I MIECZEM / POTOP / PAN WOŁODYJOWSKI / BEZ DOGMATU / LISTY Z AFRYKI / RODZINA POŁANIECKIECH / KRZYŻACY, z lewej postument z napisem ROMA, na którym siedząca postać, w odcinku W. TROJANOWSKI / PARYŻ 1900, medal projektu Wincentego Trojanowskiego
Stan zachowania: III+/III-,
Dodatkowe informacje: brąz, 77.4 mm, 216.44 g, uszkodzenia obrzeża, wywiercony otwór w górnej części
Literatura: Chomyn 931

Cena końcowa: 120 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość przebić: 1
Ilość odsłon: 86

1)  120 zł