Polska, medal upamietniający Rusinów zamordowanych przez carat, 1874

Cena wylicytowana: 680 zł
Aukcja zakończyła się 08-10-2020 22:39:00
310460
Opis: Polska - XIX wiek, medal upamietniający Rusinów zamordowanych przez carat, 1874, Aw: Tarcza herbowa polsko-litewsko-wołyńska ułożona na mogile z krzyżem i koroną cierniową, wokoło BRACIOM RUSINOM POMORDOWANYM PRZEZ CARAT MOSKIEWSKI ZA WIERNOŚĆ DLA KOSCIOŁA I POLSKI, w dolnej części sygnatura TASSET; Rw: Otwarta księga z napisem MARTYROLOGIA POLSKA / WŁOŚCIANIE i nazwiskami kilkunastu osób, wokoło WOJEWÓDZTWA PODLASKIE I LUBELSKIE / POLUBICZE - DRELÓW - PRATULIN, medal projektu Ernesta Paulina Tasseta
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 64.1 mm, 97.66 g, patyna
Literatura: H-Cz. 6101, kol. Węsierskiego 2890

Cena końcowa: 680 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena szacunkowa: 600 zł
Ilość odsłon: 235

1)  680 zł
2)  660 zł
3)  440 zł
4)  360 zł