Rosja, medal z Aleksandrem Orłowem, 1771

Literatura, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 800 zł
Aukcja zakończyła się 02-04-2020 22:20:00
198396
Opis: Rosja - Katarzyna II 1762-1796, medal z Aleksandrem Orłowem, 1771, Aw: Popiersie Aleksandra Orłowa w prawo, z głową skierowaną na wprost, ГР: А• ГР: ОРЛОВЪ, ПОБЯДИТЕЛЬ И ИСТРЕБИ - ТЕЛЬ ТУРЕЦКАГО ФЛОТА•, na odcięciu korpusu sygnatura I•B•GASS F•, Rw: Plan zatoki Czesmeńskiej, z zaznaczonymi wyspami i pozycjami flot rosyjskiej i tureckiej, И БЫСТЬ РОССΙИ РАДОСТЬ И ВЕСЕΛΙЕ•, ЧЕСМА Ι ЮНЯ 24•И 26 1770• / ВЬ БΛАГОДАРНОСТЬ ПОБЕ / ДИТЕΛЮ ОТЬ АДМ: / КОΛΛ:, medal autorstwa J. B. Gassa
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 91.2 mm, 237.46 g, patyna
Literatura: Diakov 153.1 (R1)

Cena końcowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena szacunkowa: 800 zł
Ilość odsłon: 252

1)  800 zł
2)  780 zł
3)  540 zł
4)  480 zł