Pomorze Gdańskie? / Polska?, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “ramię z proporcem”, po 1236
Zakończenie: 02-04-2020 20:37:00
198472
Opis: | Pomorze Gdańskie? / Polska?, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “ramię z proporcem”, po 1236, Ramię w prawo trzymające proporzec płachtą skierowany w lewo, z prawej strony cztery kulki, z lewej przymocowany do drzewca krzyż |
Stan zachowania: | III+, Good Very Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 18.0 mm, 0.17 g, wykruszenie i zgięcie kołnierza, ale wyraźny rysunek, bardzo rzadki typ |
Literatura: | BRP Prusy N1, W. 6, Str. 55, Wieleń 51, Sarbsk 43, H-Cz. 5499, Kop. 8984 |
Cena wywoławcza: 450 zł
Cena szacunkowa: 750 zł
Ilość odsłon: 208