Niderlandy, denar typu kolońskiego, pocz. XI w.
Zakończenie: 02-04-2020 20:33:20
199102
Opis: | Niderlandy - Okolice Nijmegen - Tiel, denar typu kolońskiego, pocz. XI w., Aw: Krzyż z ramionami zakończonymi kotwicami, wokoło fragment napis ODDO, Rw: Napis S COLONIA A |
Stan zachowania: | III-, Nearly Very Five |
Dodatkowe informacje: | srebro, 18.5 mm, 1.12 g, gięty, rzadki, znany ze skarbu Stryjewo Wielkie (egz. w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, datowany po 1044) z tej samej pary stempli |
Literatura: | Ilisch 8.9 |
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 195