Niderlandy, denar typu kolońskiego, pocz. XI w.

Literatura, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 240 zł
Aukcja zakończyła się 02-04-2020 20:33:20
199102
Opis: Niderlandy - Okolice Nijmegen - Tiel, denar typu kolońskiego, pocz. XI w., Aw: Krzyż z ramionami zakończonymi kotwicami, wokoło fragment napis ODDO, Rw: Napis S COLONIA A
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 18.5 mm, 1.12 g, gięty, rzadki, znany ze skarbu Stryjewo Wielkie (egz. w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, datowany po 1044) z tej samej pary stempli
Literatura: Ilisch 8.9

Cena końcowa: 240 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 184

1)  240 zł
2)  230 zł