Niemcy, medal wybity na 100. rocznicę założenia Loży Wolnomularskiej "Trzech Globów", 1840

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, medal wybity na 100. rocznicę założenia Loży Wolnomularskiej

Cena wylicytowana: 135 zł
Aukcja zakończyła się 30-01-2020 22:27:00
194800
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk II 1740-1788, medal wybity na 100. rocznicę założenia Loży Wolnomularskiej "Trzech Globów", 1840, Aw: Popiersie króla w lewo, niżej sygnatura, FRIDERICVS II BORVSS. REX LATOMIAE CONDITOR BEROLINI ET PRIMVS III GLOBOR. PRAESVL; Rw: Na rozwieszonej szacie Orzeł Pruski i trzy globusy, w tle promieniujące słońce i fragment posadzki, SACRA LATOMORVM IN REGNO BORVSS D. 13 SEPTEMB. 1740 INAVGVRATA, w odcinku SECVLARIA A SODALITATE TRIVM / GLOBOR. CELEBRATA / C. 13 SEPT. 1840, medal autorstwa C. Pfeuffera i G. Loosa
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 50.7 mm, 68.82 g, wada blachy
Literatura: Slg. Marienburg 4214

Cena końcowa: 135 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 270

1)  135 zł
2)  130 zł
3)  95 zł
4)  90 zł