Niemcy, denar, 1000-1002

Niemcy, denar, 1000-1002

Niemcy, denar, 1000-1002

Cena wylicytowana: 430 zł
Aukcja zakończyła się 02-01-2020 20:50:40
193522
Opis: Niemcy - Emisje naśladowcze, denar, 1000-1002, niemieckie naśladownictwo dirhema kalifa Hishema II bitego oryginalnie w Hiszpanii w latach 1000-1002
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 18.5 mm, 1.48 g, gięty, niezwykle ciekawa moneta imitacyjna wybijana przez mincerzy Henryka II, nosząca cechy i imiona władców islamskich
Literatura: Suchodolski - Początki mennictwa ..., tabl. XIV; Vera Hatz i Ulla S. Linder Welin - Deutsche Münzen des 11. Jahrhunderts nach By

Cena końcowa: 430 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 183

1)  430 zł
2)  420 zł
3)  400 zł