Galia, 1/8 statera, I w. pne

Galia, 1/8 statera, I w. pne

Galia, 1/8 statera, I w. pne

Cena wylicytowana: 920 zł
Aukcja zakończyła się 19-12-2019 20:53:40
192571
Opis: Galia - Celtowie Karnutowie, 1/8 statera, I w. pne, Aw: Silnie stylizowana głowa w prawo, Rw: Orzeł lecący w prawo
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: złoto 9.8 mm, 0.84 g, bardzo rzadki, Karnutowie byli potężnym plemieniem galijskim zamieszkującym tereny pomiędzy Sekwaną a Loarą (dwa główne ośrodki stanowiły współczesne Orlean i Chartres). Karnutowie byli jedynym plemieniem galijskim, które w swoim mennictwie stosowało monety o nominale 1/8 statera - typowe po za tym wyłącznie dla środkoeuropejskich Bojów
Literatura: DT 2570

Cena końcowa: 920 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 844

1)  920 zł
2)  900 zł
3)  740 zł
4)  700 zł