Francja, żeton patriotyczny, 1741

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Rozpoczęcie: 26-08-2019 18:00
Zakończenie: 05-09-2019 21:54:00

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 05-09-2019 21:54:00
185548
Opis: Francja - Ludwik XV Ukochany 1715-1774, żeton patriotyczny, 1741, sygnowany fm, Aw: Głowa Ludwika XV w prawo, LUD XV REX CHRISTIANISS; Rw: Skrzydlata błyskawica, z której wyłania się 8 piorunów, QUID NON DIRUERE EFFICAX, w odcinku EXTRAORDINAIRE DES GUERRES 1741
Stan zachowania: III+/III, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 28.7 mm, 5.54 g, rzadki, żeton wybity na okoliczność wojny o sukcesję austriacką 1740-1748
Literatura: Feudarent 816

Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 125 zł
Ilość odsłon: 183