Polska, XIX-wieczna odbitka medalu ofiarowanego przez miasto Nancy Stanisławowi Leszczyńskiemu i Ludwikowi XV z okazji wzniesien, 1755

Monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia.

Cena wylicytowana: 210 zł
Aukcja zakończyła się 25-04-2019 22:20:00
178311
Opis: Polska - Stanisław Leszczyński, XIX-wieczna odbitka medalu ofiarowanego przez miasto Nancy Stanisławowi Leszczyńskiemu i Ludwikowi XV z okazji wzniesien, 1755, Aw: Popiersie Leszczyńskiego w peruce w lewo, niżej A•M•S•V, w otoku STANISLAUS I•D•G•REX POL•MAG•DUX LIT•LOTH•ET BAR•; Rw: Pomnik Ludwika XV w stroju rzymianina, u podstawy siedzące Sprawiedliwość i Mądrość, w dolnej części sygnatura A•M•S•V, w otoku UTRIUSQUE - IMMORTALITATI (obydwaj nieśmiertelni), w odcinku CIVITAS NANCEIANA• / M•DCCLV•, medal autorstwa Anny Marii Saint Urbain
Stan zachowania: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 51.3 mm, 54.86 g
Literatura: Raczyński 454, H-Cz. 2734 (R1)

Cena końcowa: 210 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 260

1)  210 zł
2)  200 zł
3)  195 zł
4)  175 zł