Niemcy, Wystawa Rzemieślnicza w Berlinie, 1844

Monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia.

Cena wylicytowana: 90 zł
Aukcja zakończyła się 25-04-2019 22:18:00
178305
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk Wilhelm IV 1840-1861, Wystawa Rzemieślnicza w Berlinie, 1844, Aw: Germania siedząca na kamieniu, z wieńcem i mieczem, na kamieniiu wyryte Seid / einig, niżej sygnatury LOOS D. i LORENZ F, w odcinku GERMANIA, w otoku ERINNERUNG AN DIE AUSSTELLUNG DEUTSCHER GEWERBSERZEUGNISSE ZU BERLIN 1844, Rw: Wieniec z płodów rolnych, na nim tarcze z symbolami przemysłu, w wieńcu lokomotywa jadąca po moście, na dole sygnatura SCHILLING F., w otoku VORWAERTS MIT DEUTSCHEM FLEISSE UND DEUTSCHER KRAFT, medal projektu Lorenza, Schillinga i Loosa
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: miedź, 45.2 mm, 54.45 g, miejscowy grynszpan, pięknie zachowany medal
Literatura: Slg. Wurzbach 685

Cena końcowa: 90 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 238

1)  90 zł