Polska, denar typu “ioannes”, ok. 1097-1107

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 860 zł
Aukcja zakończyła się 11-04-2019 20:35:40
177132
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138 - jako książę śląski 1097-1107, denar typu “ioannes”, ok. 1097-1107, Wrocław, Aw: Głowa księcia, napis w otoku BOLEZXLVS, Rw: Głowa św. Jana, napis w otoku XIO.ANNES
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.46 g, 17.7 mm, miejscowy zielony nalot, złotawa patyna, rzadki egzemplarz
Literatura: Fbg. 3, Frynas P.6.9 (VR), Gum.H. 8 (RR), Gum.P. 4, Kop. 45 (R8), Str. 11, Such. Men. Wrocł. typ 1, Nakielski [w: Pieniądz i ban

Cena końcowa: 860 zł
Cena wywoławcza: 720 zł
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Ilość odsłon: 175

1)  860 zł
2)  840 zł