Polska, denar krzyżowy, X/XI w.

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 155 zł
Aukcja zakończyła się 11-04-2019 20:35:00
177150
Opis: Polska, denar krzyżowy, X/XI w., Aw: Krzyż grecki, legenda, Rw: Krzyż kawalerski, w jednym kącie klin, legenda
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 0.95 g, 14 mm, rzadki typ monety, bardzo podobny do egzemplarzy znanych ze skarbu ze Słuszkowa
Literatura: CNP 868 (podobne), Adam Kędzierski - Czy istnieją denary krzyżowe Władysława Hermana, ryc. 3 (podobne)

Cena końcowa: 155 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 224

1)  155 zł
2)  155 zł
3)  110 zł
4)  100 zł