Ryga - miasto, medal bez daty (ok. 1655 r.) autorstwa Jana Höhna (starszego), wybity praw..

Cena wylicytowana: 8 600 zł
Aukcja zakończyła się 13-12-2018 22:28:00
170609
Opis: Ryga - miasto, medal bez daty (ok. 1655 r.) autorstwa Jana Höhna (starszego), wybity prawdopodobnie z okazji wypowiedzenia wojny Polsce; Aw: Popiersie króla trzy-czwarte w prawo, u góry łukiem CAROLO GUSTAVO D G SUECORUM GOTH VAND REGI; Rw: Herb Rygi na tle panoramy miasta, u góry na tle obłoków berło i miecz z wijącym się wężem, łukiem PRUDENTER ET FORTIFER (mądrze i odważnie), u dołu sygnatura autora
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro 47 mm, 29.61 g, bardzo efektowny, ładnie zachowany i rzadki
Literatura: H-Cz. 6352 - ale notuje w złocie, Hildebrand I s. 347 / 23

Cena końcowa: 8 600 zł
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Cena szacunkowa: 6 000 zł
Ilość odsłon: 515

1)  8 600 zł
2)  8 400 zł
3)  6 800 zł