Słowianie, naśladownictwo denara kolońskiego Ottona III, XI w.

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 155 zł
Aukcja zakończyła się 08-11-2018 20:31:00
140659
Opis: Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, naśladownictwo denara kolońskiego Ottona III, XI w., Krzyż prosty z dwoma kółkami w kątach, wokoło imitacja napisu OTTO / Zniekształcony napis S COLONI A
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 18 mm, 1.74 g, minimalnie gięty, nieco przesunięty rysunek wskutek dwukrotnego uderzenia stemplami, rzadki
Literatura: Mateusz Bogucki - Mennictwo naśladowcze Słowiańszczyzny północno-zachodniej w X i XI wieku, Ryc. 3; Inventar III 164:D13 (Stryje

Cena końcowa: 155 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 190

1)  155 zł
2)  150 zł
3)  130 zł
4)  120 zł