Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
Jesteś w: A9  ŚREDNIOWIECZE
184 POMORZE
kwartnik- Pyrzyce, Aw: Rozeta w tarczy, w otoku napis: MONETA NOVA, Rw: Gryf, Kop. str.64 I -rr-, Dbg 227
50 zł
185 POMORZE
kwartnik- Pyrzyce, Aw: Rozeta w tarczy, w otoku napis: MONETA NOVA PIR, Rw: Gryf, Kop. str.64 I -rr-, Dbg 231
50 zł
186 POMORZE
grosz- Szczecin, Aw: Ukoronowana głowa gryfa w lewo, w otoku napis: MONE NOVA STETIN, Rw: Gryf w lewo,w otoku napis: NOMINE DOMINI.., Kop. str.76 I -rr-, Dbg 249
III-
VF-
50 zł
310 zł
187 POMORZE
kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, w polu brak znakówmenniczych, Kop. str.75 I -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmia..
45 zł
188 POMORZE
kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, w polu dwie gwiazdki,Kop. str. 75.1 -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmiany)
45 zł
189 POMORZE
kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN M, Rw: Gryf w lewo, w polu dwie gwiazdkii kółko, Kop. str.75.I -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmiany)
45 zł
190 POMORZE
kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO: dwa kółka, Rw: Gryf w lewo, w polu jednoduże i trzy małe kółka, Kop. str. 75.1 -rr-, Dbg 255 (ni..
45 zł
191 POMORZE
kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, poniżej gwiazdka,Kop. str. 75 I -rr-, Dbg 255 (nie notowana odmiana)
45 zł
40 zł
192 SZWAJCARIA / Zürich
denar, Aw: Krzyż, w otoku napis: CHVN.., Rw: Krzyż i w otoku napis: TVR..M, Dbg 995a
120 zł
100 zł
193 SZWECJA
brakteat (1, poł. XV w.): Głowa króla w koronie, 0.26 g.
60 zł
194 ŚLĄSK
brakteat (2. poł. XIII w.): Wiewiórka, Fbg 668, jeden z ciekawszych szerokich brakteatów śląskich; piękny egzemplarzchociaż ułamany, 21.0 mm, 0.38 g.
100 zł
80 zł
195 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 697, wyszczerbiony, lecz bardziej czytelny od dotychczasreprodukowanych
60 zł
196 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 805, 23.0 mm, 0.37 g., egz. wyszczerbiony i niewyraźny
60 zł
197 ŚLĄSK
Księstwo opolskie, halerz brakteatowy (l. poł. XV w.): Orzeł z łapami, korona niewidoczna, Fbg 483 (odmiana), 14.8mm, 0.18 g., dobry egzemplarz, lakierowany
50 zł
55 zł
198 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 787, wyszczerbiony lecz czytelny
60 zł
50 zł
199 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 849, pokruszony
IV
F
30 zł
200 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 650, 22.3 mm, 0.35 g., popękany i ułamany
60 zł
65 zł
201 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 638, 23.9 mm, 0.46 g., nieco powgniatany
100 zł
170 zł
202 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Słup pomiędzy wieżami spiralnie żłobkowany, Fbg 907,, 22.1 mm, 0.38g., bardzo rzadki typ, egzemplarz z uszkodzoną pat..
100 zł
160 zł
203 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, obol brakteatowy (2. poł. XIII w.): sześciolistna rozeta, obok pierścień, Fbg 988, 18.9 mm, 0.13 g.,egzemplarz wyszczerbiony lecz lepiej czytelny niż u F..
50 zł
40 zł