Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
184 | POMORZE kwartnik- Pyrzyce, Aw: Rozeta w tarczy, w otoku napis: MONETA NOVA, Rw: Gryf, Kop. str.64 I -rr-, Dbg 227 |
III VF |
50 zł | |
185 | POMORZE kwartnik- Pyrzyce, Aw: Rozeta w tarczy, w otoku napis: MONETA NOVA PIR, Rw: Gryf, Kop. str.64 I -rr-, Dbg 231 |
III VF |
50 zł | |
186 | POMORZE grosz- Szczecin, Aw: Ukoronowana głowa gryfa w lewo, w otoku napis: MONE NOVA STETIN, Rw: Gryf w lewo,w otoku napis: NOMINE DOMINI.., Kop. str.76 I -rr-, Dbg 249 |
III- VF- |
50 zł 310 zł
187 | POMORZE kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, w polu brak znakówmenniczych, Kop. str.75 I -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmia.. |
III VF |
45 zł | |
188 | POMORZE kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, w polu dwie gwiazdki,Kop. str. 75.1 -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmiany) |
III VF |
45 zł | |
189 | POMORZE kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN M, Rw: Gryf w lewo, w polu dwie gwiazdkii kółko, Kop. str.75.I -rr-, Dbg 255 (nie notuje tej odmiany) |
III VF |
45 zł | |
190 | POMORZE kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO: dwa kółka, Rw: Gryf w lewo, w polu jednoduże i trzy małe kółka, Kop. str. 75.1 -rr-, Dbg 255 (ni.. |
III VF |
45 zł | |
191 | POMORZE kwartnik- Szczecin, Aw: Głowa gryfa w lewo, w otoku napis: STETIN MO, Rw: Gryf w lewo, poniżej gwiazdka,Kop. str. 75 I -rr-, Dbg 255 (nie notowana odmiana) |
III VF |
45 zł 40 zł
192 | SZWAJCARIA / Zürich denar, Aw: Krzyż, w otoku napis: CHVN.., Rw: Krzyż i w otoku napis: TVR..M, Dbg 995a |
III VF |
120 zł 100 zł
193 | SZWECJA brakteat (1, poł. XV w.): Głowa króla w koronie, 0.26 g. |
60 zł | |
194 | ŚLĄSK brakteat (2. poł. XIII w.): Wiewiórka, Fbg 668, jeden z ciekawszych szerokich brakteatów śląskich; piękny egzemplarzchociaż ułamany, 21.0 mm, 0.38 g. |
III VF |
100 zł 80 zł
195 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 697, wyszczerbiony, lecz bardziej czytelny od dotychczasreprodukowanych |
III VF |
60 zł | |
196 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 805, 23.0 mm, 0.37 g., egz. wyszczerbiony i niewyraźny |
III VF |
60 zł | |
197 | ŚLĄSK Księstwo opolskie, halerz brakteatowy (l. poł. XV w.): Orzeł z łapami, korona niewidoczna, Fbg 483 (odmiana), 14.8mm, 0.18 g., dobry egzemplarz, lakierowany |
III VF |
50 zł 55 zł
198 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 787, wyszczerbiony lecz czytelny |
III VF |
60 zł 50 zł
199 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 849, pokruszony |
IV F |
30 zł | |
200 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 650, 22.3 mm, 0.35 g., popękany i ułamany |
III VF |
60 zł 65 zł
201 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 638, 23.9 mm, 0.46 g., nieco powgniatany |
III VF |
100 zł 170 zł
202 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Słup pomiędzy wieżami spiralnie żłobkowany, Fbg 907,, 22.1 mm, 0.38g., bardzo rzadki typ, egzemplarz z uszkodzoną pat.. |
III VF |
100 zł 160 zł
203 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, obol brakteatowy (2. poł. XIII w.): sześciolistna rozeta, obok pierścień, Fbg 988, 18.9 mm, 0.13 g.,egzemplarz wyszczerbiony lecz lepiej czytelny niż u F.. |
III VF |
50 zł 40 zł