Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
859 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 371 |
II- EF- |
300 zł 310 zł
860 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar próbny 1771, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Piec menniczy, data powyżej napis: VINCIT FRAUDEM,Plage 473, moneta rzadko występująca w handlu |
I- UNC- |
1 500 zł 3 000 zł
861 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbna dwuzłotówka 1771, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Ręka z monetą nad kamieniem probierczym, niżej data,wyżej napis: EXPERTUS CREDIT, Plage 472, moneta rzadko w.. |
I- UNC- |
900 zł 2 000 zł
862 | POLSKA / Księstwo Warszawskie 1807-1815 talar 1814, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 116, Dav.247 |
III VF |
350 zł 320 zł
863 | POLSKA / Monety w oblężeniu Zamościa 2 złote 1813, Aw: Napis, Rw: Nominał w wieńcu i napis, Plage 125, ładna patyna |
450 zł 800 zł
864 | POLSKA / Monety w oblężeniu Zamościa 6 groszy 1813, Aw: Napis, Rw: Nominał w wieńcu i napis, rant ozdobny, Plage 121, moneta bardzo rzadko występującaw handlu |
III VF |
1 200 zł 1 400 zł
865 | POLSKA / Królestwo Polskie, Aleksander 1815-1825 i Mikołaj 1825-1855 50 złotych 1819, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Orzeł i napis, Plage 3, Fr.105(34), rzadko spotykana w handluw tym stanie zachowania |
I- UNC- |
1 400 zł 1 350 zł
866 | POLSKA / Królestwo Polskie, Aleksander 1815-1825 i Mikołaj 1825-1855 25 złotych 1818, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Orzeł i napis, Plage 12, Fr.106(35) |
III VF |
600 zł 600 zł
867 | POLSKA / Królestwo Polskie, Aleksander 1815-1825 i Mikołaj 1825-1855 10 złotych 1820, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Orzeł i napis, Plage 23, Dav.248 |
III VF |
1 200 zł 980 zł
868 | POLSKA / Królestwo Polskie, Aleksander 1815-1825 i Mikołaj 1825-1855 10 złotych 1822, Warszawa, j.w., Plage 25, Dav.248 |
II- EF- |
1 500 zł 2 000 zł
869 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1830-1831 dukat 1831, Utrecht, Aw: Rycerz i napis, Rw: Napis w ozdobnej ramce, Plage 269, Fr. 114(43) |
I- UNC- |
700 zł 820 zł
870 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1830-1831 dukat 1831, Utrecht, j.w., Plage 269, Fr.114(43) |
II+ EF+ |
500 zł 480 zł
871 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1830-1831 5 złotych 1831, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu i napis, Plage 272, rzadka w tym staniezachowania |
I- UNC- |
300 zł 380 zł
872 | POLSKA / Powstanie Listopadowe 1830-1831 2 złote 1831, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu i napis, Plage 273 |
80 zł 65 zł
873 | POLSKA / Wolne Miasto Kraków 1835 1 złoty 1835, Wiedeń, Aw: Herb Krakowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu, Plage 294, dobry stan zachowania |
I UNC |
180 zł | |
874 | POLSKA / Wolne Miasto Kraków 1835 10 groszy 1835, Wiedeń, Aw: Herb Krakowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu, Plage 295, rzadka w tym staniezachowania |
I UNC |
110 zł 125 zł
875 | POLSKA / Wolne Miasto Kraków 1835 5 groszy 1835, Wiedeń, Aw: Herb Krakowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu, Plage 296, wyjątkowo piękny stanzachowania |
I UNC |
110 zł 130 zł
876 | POLSKA / Zabór rosyjski 1832-1864 3 ruble=20 złotych 1834, Petersburg, Aw: Orzeł carski, Rw: Napisy, rzadka w tym stanie zachowania |
550 zł | |
877 | POLSKA / Zabór rosyjski 1832-1864 pół rubla 1854, Warszawa, Aw: Orzeł carski i napis, Rw: Nominał w wieńcu, Plage 452, moneta bita stemplemlustrzanym |
St. Lustrz. |
500 zł 500 zł
878 | POLSKA / Zabór rosyjski 1832-1864 10 groszy 1841, Warszawa, Aw: Orzeł carski, Rw: Nominał w wieńcu, Plage 111, moneta nie spotykana dotychczasw handlu; ładna stara patyna, UNIKAT |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 450 zł