Aukcja nr 84
USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
135 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1593, Malbork; Iger M.93.1.b, Kopicki (ZIIIW) 532, Kurp. (1587–1632) 703 (R1), Sawaniewicz 1593.5.A (R4); pięknie zachowana moneta, patyna. |
I UNC |
500 zł | |
136 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1594, Malbork; typ ze skróconą datą u dołu między zamkniętym pierścieniem (znakiem mincerza Kacpra Goebla) a trójkątem; Iger M.94.1.a, Kopicki (ZIIIW) 533, Ku.. |
I/I- UNC/UNC- |
400 zł | |
137 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1596, Bydgoszcz; duża głowa króla, Róża i litery H - R (Hermana Rudigera, zarządcy mennicy) u dołu rewersu, w legendzie rewersu REG / POLON; Iger B.96.2.a, Ko.. |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł | |
138 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1599, Bydgoszcz; odmiana z herbem Lewart w tarczy; Iger B.99.2.b, Kopicki (ZIIIW) 741 (R2), Kurp. (1587–1632) 1143 (R2); ładnie zachowany. |
I- UNC- |
500 zł | |
139 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1595, Wschowa; data na końcu legendy awersu, korona władcy z trójlistkiem bez otoku; Iger W.95.6.a, Kopicki (ZIIIW) 635, Kurp. (1587–1632) 805 (R); delikatna .. |
400 zł | |
140 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1599, Wschowa; wariant z tytulaturą króla SIG 3; Iger W.99.1.a, Kopicki (ZIIIW) 672, Kurp. (1587–1632) 1153 (R); ładnie zachowany, z wyraźnym blaskiem mennicz.. |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł | |
141 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1596, Lublin; wąska płaska kryza króla, data przedzielona tylko herbem Lewart, cyfra 9 w dacie ułożona poziomo; Iger L.96.2.a (R), Kopicki (ZIIIW) 760 (R2), K.. |
400 zł | |
142 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1601, Lublin; Kryza karbowana, pełna data rozdzielona herbem Lewart; Iger L.01.1.c/a, Kopicki (ZIIIW) 841 (R), Kurp. (1587–1632) 1307 (R); patyna. |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł | |
143 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1600, Kraków; popiersie władcy w lewo, w dacie 1600 ostatnia cyfra zniekształcona Θ; Iger K.00.1.b (R1), Kopicki (ZIIIW) 847 (R1), Kurp. (1587–1632) 1184 (R4).. |
500 zł | |
144 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1601, Kraków; popiersie króla w lewo; Iger K.01.1.a (R1), Kopicki (ZIIIW) 848 (R1), Kurp. (1587–1632) 1256 (R4); pięknie zachowany egzemplarz. |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł | |
145 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1601, Kraków; popiersie króla w lewo; Iger K.01.1.a (R1), Kopicki (ZIIIW) 848 (R1), Kurp. (1587–1632) 1256 (R4); złotawa patyna, bardzo ładnie zachowany egzem.. |
II+ EF+ |
600 zł | |
146 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1603, Kraków; Iger K.03.1.a (R1), Kopicki (ZIIIW) 854 (R1), Kurp. (1587–1632) 1336 (R3); bardzo ładnie zachowana moneta. |
I- UNC- |
500 zł | |
147 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1606, Kraków; u dołu pełna data rozdzielona herbem Lewart w owalnej tarczy, bez litery C pod popiersiem, kropki po bokach nominału; Iger K.06.3.c/a (R3), Kopi.. |
1 500 zł | |
148 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1608, Kraków; herb Lewart w prostej tarczy, rozetki po bokach korony na awersie; Kop. 790, Kopicki (ZIIIW) 288 (R), Kurp. (1587–1632) 369; pięknie zachowana mo.. |
I- UNC- |
250 zł | |
149 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1613, Kraków; Kop. 801, Kopicki (ZIIIW) 303, Kurp. (1587–1632) 382 (R); pięknie zachowana moneta. |
I- UNC- |
300 zł | |
150 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1614, Kraków; Kop. 803 (R), Kopicki (ZIIIW) 304 (R), Kurp. (1587–1632) 387 (R3); bardzo ładny. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
200 zł |