Aukcja 84 / 64
USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Jesteś w:
A84
› ŚREDNIOWIECZE
› POLSKA
› Mieszko Bolesławic – syn Bolesława Chrobrego, późniejszy Mieszko II
Denar, bez daty (ok. 1013–1025)
Numer: | 64 |
Opis: | POLSKA / Mieszko Bolesławic – syn Bolesława Chrobrego, późniejszy Mieszko II. Denar, bez daty (ok. 1013–1025); Aw: Wzgórze z krzyżem, (M)SϽNL(T); Rw: Krzyż grecki, w każdym kącie kulka, na przedłużeniach ramion E E + +; CNP 1, Frynas P.2.1 (VR), Gum-H. 1, Gum-P. 1, Karolkiewicz 2011, Kop. 1 (R5), Str. 5b, Such. X/XI w. typ I; srebro, 19.4 mm, 1.36 g; niedobity, mocno gięty, patyna, bardzo rzadki. |
Stan: | III, Very Fine |
Data sprzedaży: | 16-11-2024 |
Cena szacunkowa: | 15 000 zł |
Cena wywoławcza: | 12 000 zł |
Cena wylicytowana: | 12 500 zł |
Ilość odsłon: 91