Aukcja 84 / 445
USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Medal wybity dla upamiętnienia Andrzeja Zamojskiego, 1850, projektował Juliusz Kossak, stemple rytował Carl Radnitzky
Numer: | 445 |
Opis: | POLSKA / Galicja. Medal wybity dla upamiętnienia Andrzeja Zamojskiego, 1850, projektował Juliusz Kossak, stemple rytował Carl Radnitzky; Aw: Popiersie w prawo, niżej sygnatura C • RADNITZKY • F •, po bokach godło herbu Jelita (Zamoyskich) i pług (znak Towarzystwa Gospodarczego) przedzielające napis JĘDRZEJOWI ZAMOJSKIEMU - C • K • GALICYJSKIE TOWARZYSTWO GOSPODARCZE; Rw: Panorama Przemyśla widziana z brzegu Sanu, na rzece statek parowy, u góry zwój z zaznaczoną Wisłą z Sanem i Dunajcem oraz miejscowościami takimi, jak Gdańsk, Kraków, Dubiecko i Tarnów, na dole PRZEMYŚL D. 23o PAŹDŹ. / MDCCCL, (kotwica) ZA PIERWSZE WYPŁYNIENIE W GÓRĘ WISŁY DUNAJCA I SANU; Attila 1850-02 br, Chomyn 741, H-Cz. 4068, Szyszko-Czyżak 58; brąz, 64.8 mm, 126.41 g; piękna, czekoladowa patyna, wyśmienicie zachowany egzemplarz. |
Stan: | I, Uncirculated |
Cena szacunkowa: | 3 000 zł |
Cena wywoławcza: | 2 400 zł |
Cena wylicytowana: | - |
Ilość odsłon: 40